Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak nyuszinál ivartalanítás a...

Bak nyuszinál ivartalanítás a jobb, vagy nem muszáj ha nem jelentkeztek (eddig) problémák vele? (agresszió stb. )

Figyelt kérdés
Most 7hónapos.
2011. nov. 7. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:

"Az ivartalanított, lakásban tartott nyúl sokkal tovább él, mint ivaros társai."

Ebben most van igazság vagy nincs?Annyi mindent hallottam már,hogy nem tudom mit gondoljak.

2011. nov. 7. 20:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha más nem, a jelölés miatt ajánlatos lehet. Azt meg nem tudom, hol olvastad, hogy tovább él ivartalanul, de simán lehet igaz. Ha másra nem is, arra biztos jó, hogy egy rakás betegséget megelőzz vele.
2011. nov. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A jelölgetések és a szag miatt érdemes, és tényleg tovább él, mert nem stresszeli magát a szex-szel, illetve daganatai sem alakulnak ki (bár ez inkább a nőstényekre jellemző, ahogy az agresszivitás is).

De egy éves vagy max. másfél éves koráig várhatsz a dologgal.

2011. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ivartalanítás párti vagyok. Az én nyuszim is ivartalanítva van. Nálunk jelentkeztek az ivaros viselkedés "tünetei", ettől függetlenül ivartalaníttattam volna mindenképp, mert betegséget is megelőzhetek vele és amit írtál te is, hogy tovább élhetnek, az is fontos szempont.

Nálam ez mondjuk alap, hogy kedvtelésből tartott állataimat ivartalaníttatom. Sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak.

2011. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Még szeretnék egy-két véleményt.:)

2011. nov. 17. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Ìrtad, h annyi mindent hallottàl ròla...

Mik azok pontosan? Mi az, ami miatt bizonytalan vagy?

2011. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Az ivartalanított, lakásban tartott nyúl sokkal tovább él, mint ivaros társai."

Ez pl,van aki azt írja igaz,van aki azt,hogy nem..

Másik része pedig,hogy akitől én hoztam azt mondta,hogy nem kell ivartalanítani ha semmi probléma nics vele.

2011. nov. 17. 21:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Olyat is olvastam,hogy nem ébredt fel a nyuszi az altatásból.:/
2011. nov. 17. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Az altatásnak mindig van kockázata, (egy ember is meghalhat műtét közben), de ha jó nyulas doki végzi akkor sokkal kisebb.

Szerintem egy kicsit még várhatsz az ivartalanítással, olyan egy éves koráig kb. aztán majd meglátod, de hosszútávon mindenképpen megéri.

(az egyik előző voltam)

2011. nov. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ha jó nyulas orvos végzi az altatást, akkor tényleg minimális a kockázat.

Ha nincsenek viselkedési problémák, egészségvédelem és megelőzés szempontjából még mindig érdemes ivartalaníttatni. Akár bak, akár nőstény nyusziról van szó. Csak egy példát mondok neked, igaz ő nőstény nyuszi lesz, de bakoknál is előfordulhat ilyen. Barátnőmék (akárcsak én) elhatározták, hogy mindenképp ivartalanítva lesz a nyuszijuk, bár még ivaros viselkedést nem produkált akkor. Az orvos a műtét után mondta nekik, hogy nagy szerencse volt, hogy elvitték, mert már szépen be volt gyulladva a méhe!

Ezzel csak a megelőzés fontosságát hangsúlyozom neked, az mindegy, hogy nőstény vagy bak nyúlról van szó, mert idővel a hererák náluk is problémát okozhat.

Én nem adtam meg ezeknek az esélyét, elővigyázatosságból (is) ivartalaníttattam.

2011. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!