Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisgyermeknek aranyhörcsög...

Kisgyermeknek aranyhörcsög vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiamnak szeretnénk egy állatot a lakásba. Olyan kéne, ami jól viseli a gyerekzsivalyt és nem bánja, ha néha simogatják. Mit ajánlotok?
2010. jún. 4. 08:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
A hörcsög harapós és éjszakai állat. A tengerimalac aranyos, de nem szereti, ha cincálják, félős. Cica?
2010. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van hörcsögöm, nem harap, viszont nem szabad nagyon gindzsolni, mert nem szereti. A macska vagy egy kisebb termetű kutya jobb lenne.
2010. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kisgyermeknek se aranyhörcsög, se tengerimalac! Nem kicsi gyereknek való egyik sem! Úgyhogy ekkora gyereknek ne vegyél rágcsálót, mert nem nekik való. Ahogy az előző írta, talán egy macska.
2010. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kutya van az udvaron, azért gondoltam kisállatot, hogy ő etetné, segítene takarítani az almot, stb. Macskám régebben volt, de az simán megkarmolt, ha olyan kedve volt... Nekem meg van egy 1 éves kisfiam és egy három éves... A macskákban nem tudok megbízni.
2010. jún. 4. 08:46
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
A rágcsálók sokszor terjesztenek olyan betegségeket, ami megtámadja a kisgyerekeket. Egyik ismerősöm majdnem belehalt gyerekkorában az "aranyhörcsögbe". Esetleg a kis görény is jó, de inkább cica.
2010. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Aha és ha egy macska karmol akkor mindegyik fog?Tehát ha egy ember gyilkol akkor az összes fog?Ez hülyeség,elbasztad a nevelését,szóval saját magad karmoltad meg...
2010. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az előttem szólók életükben nem láttak még malacot közelről.

nekem van 1 cucum, és életében nem harapott még meg, lehet gyúrni, dögönyözni, tény, h félős állat, de hamar meg lehet szelidíteni.

olvass utána a tulajdonságainak.

egyébként meg semmilyen betegséget nem terjeszt, ha rendesen takarítod, és olyan kaját adsz, ami neki való.

a gyerekeknek biztos tetszene, ahogy fütyül, meg ugrándozik, eléggé aktív állat. :)


hörim is volt kiskoromban, de nem egyszer megharapott. ennek ellenére szerettem, de ekkora gyereknek még nem ajánlom.

2010. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Most le lehet pontozni, de szerintem ekkora gyerekeknek nem kéne semmilyen állatot venni. Minek? Úgysem érdekli a gyerekeket, maximum két napig. És utána? Nem lesznek szegényebbek lelkileg attól, ha 10 éves korukig nem lesznek kisrágcsálók közelében. Legyen elég a kutya, ami az udvaron van. Annak is vihetnek kaját, etethetik, ha csak erre kell, és meg is tudják néha simogatni. Ezért felesleges egy szegény kisrágcsálót tartani.
2010. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a kritikát, valóban mindent tudsz rólam, így kioktathatsz a macskanevelésről és arról, hogy miért karmolt a macskám... rendkívül szimpatikus hozzáállás.

Éppen ez a lényeg, hogy nem vagyunk egyformák és a macskák sem azok, meg a kutyák sem.

Majd gondolkodom még, és az is lehet, hogy halakat veszek :D

Köszönöm a használható válaszokat :)

A görénnyel mi a helyzet? Az való kisgyermeknek?

2010. jún. 4. 08:56
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt hallottam, hogy a tengerimalac nyugodtabb. Szerintem az, hogy félős nem feltétlenül baj. Úgysem hagynám, hogy agyongyötörjék... Olyan helyen lenne, hogy én szabályoznám, mennyit simogatják. Na majd meglátjuk...
2010. jún. 4. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!