Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nyulat vegyek?

Milyen nyulat vegyek?

Figyelt kérdés
Állattenyésztő-mérnökin tanulok, volt már sok állatom a legtöbbet sikerült is szaporítanom, tavasszal majd nyulakkal szeretnék próbálkozni. Olvasgattam már a fajtákról de tapasztalat nélkül nehéz választani, szóval leírom hogy szeretném tartani őket aztán hátha valaki tud ötletet/tanácsot adni. 2 bakot szeretnék és 4-5 anyát elkerítenék nekik pár m2-rt a kertben a nőstényeket együtt tartanám kivéve fialás körül, lehetőleg nem csak tápozni akarom őket, jó lenne ha megennék a lehullott gyümölcsöt stb, alomszám nem nagyon érdekes meg hasonló szaporasági tényezők, a szaporulattal tudjak valamit kezdeni, kereslet van-e rá, húsa milyen minőségű ( ha nem tudom eladni konyhára kerül). Kb ennyi, de nekem se tiszta még minden pl nőstényeket mennyire lehet együtt tartani? Első körben a pannon fehérre gondoltam
2011. nov. 15. 01:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem, hogy be is tudjam szerezni őket, tehát ne Hollandiából kelljen rendelni valami mestertenyésztőtől db-ját 150 euróért:)
2011. nov. 15. 01:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha vadon tartod őket akkor odút ásnak maguknak és ha meg akarod őket fogni akkor oda menekülnek majd előled :) 4-5 anyához bőven elég egy bak. A fajnyulak ilyen körülmények között hamar megbetegszenek és elhullanak, próbálkozz előbb valami nagytestű keverékkel. Ha nem tápozod akkor lassabban fejlődnek, ha tápozod akkor nem ér annyit amennyiért el tudnád adni. A kereslet szinte nulla. Nálam a Német óriás vált be a legjobban, persze nem eladásra hanem saját használatra. Jó kísérletezgetést kívánok neked! :)
2011. nov. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem írtam, de lenne kis óljuk, és persze nem keresni akarok velük csak kicsit próbálkozni a tenyésztéssel, örökléstani tapasztalatot szerezni stb.
2011. nov. 15. 23:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy te a szaporulattal mit csinálsz?
2011. nov. 15. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!