Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulam nem eszi a szénát...

Törpenyulam nem eszi a szénát mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már próbáltam hogy estére elveszem tőle a a nyúlkaját hátha ráfanyalodik de nem... (éheztetni azért nem szeretném)

Sajnos 1 és fél napra hétvégén egyedül kellett hagynom akkor is csak a táp fogyott el (pedig kapott bőven és még azt az extrudált valamit is megette amit nem szeret) a szénához hozzá sem nyúlt...

Azt kapja amit az előző gazdi s adott neki (ott nem tudom ette-e ) még az a zacskó van amit vele kaptam....

Valami ötlet hogy hogy vezethetném rá, vagy melyik az ami "finom".....

félek így pocak gondjai lesznek mert elvileg ugye a széna a fő táplálékuk....


2011. nov. 15. 13:55
1 2
 1/12 Advocatus Diaboli ***** válasza:
58%

hmm talán ha összekevered a 2-t? az én tengerimalacom mindig turkál a magok közt meg válogat, de néha neki is becsúszik az eldugott kaja:P

szóval egyszer majd ráharap talán és megszereti, nagyjából ennyi az ötletem:P

2011. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ja igen próbáltam már azt is hogy eldugok neki közte zöldségkarikákat...kiette belőle a széna megmaradt...:(

elégé aggódok miatta....

2011. nov. 15. 14:12
 3/12 Advocatus Diaboli ***** válasza:
nem tudod megkérdezni az előző gazditól, hogy mi volt a helyzet nála?:/
2011. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
meghalt :(
2011. nov. 15. 14:26
 5/12 Advocatus Diaboli ***** válasza:

oh, sajnálom:(

esetleg egyéb fórumokon utánalesel a válasznak?:/

2011. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
Inkább éhezzen pár napig, minthogy később gyógyíthatatlan bélproblémái legyenek a rossz táplálkozás miatt. Nem nagyon tehetsz mást, minthogy elveszed előle a nyúltápot. Szenvedni fog, de ez olyan, mint egy kellemetlen orvosi beavatkozás. Rossz, de az egészsége érdekében szükséges.
2011. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ;(
2011. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm... (az előző gazdi halt meg nem a nyuszi!!!)
2011. nov. 15. 21:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja... Hirtelen nem tudtam mire gondoljak, bélleállás stb..

Na, akkor írom..


Nem ajánlom, hogy koplaltasd a nyuszid.. Nem tesz nekik jót.

Az enyém amúgy nyáron megunta a Multifit szénát és mákomra az egyik pesti ismerősöm szerzett nekem szénát (rendes magyar, kaszált széna), hihetetlenül finom illata van. Majdnem megkívántam én is :D Imádja a nyuszim, azóta visszajött a kedve :)

Próbálj meg keresni a közeledben olyan helyet, ahol tudsz venni neki te is.. lovardából vagy ilyesmi...


Ami fontos: tarts otthon Nager Malt szőroldó pasztát és ha összemennek a bogyók, akkor adj neki azonnal.

Táp kapcsán én Versele Laga Cuni Complete tápot adok (keverve Halywood táppal), mert a V.L.C.C. tápban van szőroldó is.


Remélem segítettem! :)

2011. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy nem jó minőségű a széna?

Nálunk a helyi állateledelesnél csak egy olcsó fajta szénát lehet kapni, amit a nyuszóm nem hajlandó megenni.

Vettem máshol kicsit drágábbat (valami német márka), azt megeszi.

Az olcsónak szinte semmi illata nincs.A drágábbnak olyan erős fű illata van, hogy a árt zacskón keresztül is érződik.Olyat próbálj meg venni, az sem vészesen drága 5-600Ft örül van.

2011. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!