Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a jobb a hörcsögnek?

Melyik a jobb a hörcsögnek?

Figyelt kérdés
Az ha tálba adom a magot a zöldsèget és a gyümölcsöt vagy ha csak a forgácsba szórom? A kaját össze daraboljam nekik vagy ne??? Lètszi segítsetek. Köszi.
2011. nov. 23. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én külön tálba teszem a zöldség ill. gyümölcsöt és egy másikba pedig a vitaminos magkeveréket. Szóval semmiképp ne csak a forgácsba. Legyen neki 2 tányérja: az egyik a gyümiknek ill. zöldségeknek a másik pedig a magkeveréknek.

Én teljesen meg is szoktam hámozni nekik a gyümölcsöt és zöldséget is mielőtt jól megmosom. Azért hámozom mert azt hallottam, hogy úgy kevesebb az esélye a daganatos megbetegedésnek náluk. Érdekes módon azóta nem volt egyik hörimnek sem daganata, csak előtte. Pedig azóta már vagy 10 hörcsögöm volt! Az almából én egy cikket szoktam vágni, az uborkából egy karikát, répából is egy karikát. Szóval annyira nagyon nem kell feldarabolni, de azért valamennyire legyen, ha nagyobb darab, vágd ketté, hogy kényelmesen meg tudja fogni, vagy hogy be tudja tenni a kis pofazacskójába. :) Én még arra is figyelni szoktam, hogy ne adjak neki túl "hegyes vagy éles" kajákat, tehát levágom a hegyét, pl. keksznek, hogy ha beteszi a pofazacskójába akkor ne okozzon neki esetleg sérülést, mert megsérülhet. Forgácsnál szintén figyelek erre, hogy olyan szúrós ne legyen közte, mert ha beteszi, megsértheti magát. Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kefka ***** válasza:
én a hörcsögömnek csak a forgácsra szórtam a kájáját de az ismerőseim is csak ugy le szorták a forgácsra
2011. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én hörimnek nem tálba adtam az ennivalóját mert gondolj bele,ha megrágja a műanyag tálat és lenyeli akkor baja is lehet meg ők nem ehhez szoktak hozzá ők a szabadban is mindig a földről ették a kaját és szeretik legalábbis az enyiméi szerették a kaját mindig a forgács alól lehuzogálni és elcsámcsogni (az én höriim szíriai aranyhörik voltak hosszúszőrű)
2011. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tedd salátalevélre..:)


mi egyébként tálkában adtuk neki és mivel kerámia tál volt így meg se rághatta..:)

2011. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Igen, úgy szoktam hogy tálba először beteszek egy salátalevelet és arra rá a többi gyümi és zöldség! A másik táljába pedig a magkeveréket.

Nekem már 15 éve folyamatosan vannak hörcsögeim és semmi bajuk nem volt attól, hogy tálba kapják a kaját. Egyébként meg haladni kell a korral: Igen, a hörik a szabadban is a földről keresték/keresik az élelmet, viszont az ember is ősember volt, másként élt és táplálkozott. Hát fejlődtünk. Manapság már külön wc-t is lehet venni höriknek...stb.

2011. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!