Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy kiürített fészerben...

Egy kiürített fészerben tartok nyulakat. Van 1 felnőtt és 2 fiatalabb anya és 1 még fiatalabb bak. A gondom az hogy az anyák (nem a bak! ) gyakran kergetik egymást, párom egyszer verekedni is látta őket. Jobb lenne nekik ha szűk ketrecekben lennének?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam elkülöníteni a legidősebbet, akkor "béke" volt. Van még egy felnőtt anyám, az most külön ketrecben van a kisnyulaival (nem a saját bak az apjuk).
2011. nov. 9. 12:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Sajnos mindenütt csak olyan nyúltartókról olvastam a neten, akik ketrecben tartják a nyulakat, külön-külön. Jó lenne valaki olyannal beszélni aki együtt tart több nyulat, nagyobb helyen.
2011. nov. 9. 12:18
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyulakat csak külön külön lehet tartani különben összeverekednek! Csak pároztatás céljából lehet őket összeengedni egy kis időre. 15/F
2011. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igy van, az azonos nemuek osszeverekednek, ellenkezo nemut meg ha egyutt tartasz allandoan jonnek a kisnyuszik
2011. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szalay Dóra válasza:

Szia nálam együtt van sok nyúl. pontosabban 4 anya és azoknak az ivadékai meg a süldők. Sose veszekednek max akkor ugrálgatják egymást mikor ivarzanak. De bakot ne tegyél be ha nem akarsz szaporulatot. Nálam jól el vannak .

Még a szüléssel sincs gond nem zavarják egymást.

2011. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de az első kettővel nem értek egyet, mert nem egy helyen láttam hogy így vannak tartva.

Dóra, köszönöm a választ! Megkérdezhetem hogy mekkora területen vannak? Az enyémeket sokat figyeltem azóta, de már közel sem kergetőznek annyit.

Nem bánom, ha lesznek kisnyulak, sőt épp ez lenne a cél.

Arra lennék kíváncsi hogy hogy szülnek az anyák? Vannak külön ládáik, ahova be tudnak menni a kicsikhez? És a többi nyúl nem megy be oda, csak a saját anyjuk?

Nemrég óta vannak nyulaim, de eddig jól megy minden, az első alom most 3 hetes, első szülő anyától, mind a 6 kisnyúl megmaradt, nagyon szépek, nagyon örülök nekik.

2011. nov. 22. 17:21
 6/7 Szalay Dóra válasza:
Nem bántják egymás hát a terület kb 8 négyzetméter. A helyük ahova tudnak szülni régen galambdúc volt. Ez egy két méter hosszú 4 fakkos 30 cm magas fakkokként a hosszúsága 80 cm kb. Remélem érthető ha nem még megpróbálom majd máshogyan leírni. :D Van hogy bemegy az egyik anya a másik fészkéhez de nincs belőle probléma . Viszont miután beugrattad az anyákat a bakot különítsd el mert az zavaró az anyáknak. (volt hogy elszórta miatta a picit) mert nem hagyta békén de ezen kívül nincs gond. Vidáman elvannak (szerintem sokkal jobb mint ketrecben. Meg ha belegondolunk a házinyúl az üregi-nyúl leszármazottja és ők csoportokban éltek. Nem külön külön de ez csak saját vélemény. Remélem tudtam segíteni . Még egy volt anyuka amelyik nem szült be hanem a szabad placcra azzal se volt semmi gond így is felnevelte és nem bántották a többiek.
2011. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

ÖÖÖ a négy fakkot még értem, meg azt is hogy 30 cm magasak, de nem tudom sajnos elképzelni.. :( Írok egy privátot e-mail címmel, jó?

2011. nov. 24. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!