Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A japán táncoló egerek tenyész...

A japán táncoló egerek tenyésztése mennyire macerás?

Figyelt kérdés
Csak olyanok válaszát szeretném meghallgatni, aki nincs a tenyésztésük ellen! Attól hogy tartom őket, nem vagyok rosszabb mint bármelyik ember.
2011. nov. 24. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért lennél rossz ember azért,mert japán táncolóegeret tartasz? Ha már "megcsinálták", akkor miért ne tarthatnád. Azt olvastam róluk, hogy elég szaporák, majdnem mint a háziegér, ezért kicsit macerás az elhelyezés miatt. Egyébként könnyű. Ezt egy oldalon találtam: Szaporítása


A táncoló egér várható élettartama 2-3 év . Hat hetesen válik ivaréretté, és a párzás után 20-22 napra születnek az utódok. Az alomszám általában 7-10 , mely az életkor előre haladtával általában csökken. Az újszülötteket és a mamát az első pár napban nem szabad zavarni, mert az egérmama idegessé és agresszívvá válhat, melynek a kicsik látnák kárát.

2011. nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ugye azt tudod, hogy ezek az egerek betegek, és ez örökletes?
2011. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem betegek, csak génmanipuláltak. Szal genetikailag defektesek. De ha már megcsinálták őket, akkor legyen kihasználva, hiszen aranyosak.
2011. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért írtam, hogy ezért nem vagyok rossz ember, mert nagyon sokan vannak akik támadják azokat akik japán táncoló egeret tartanak vagy tenyésztenek. Tudok minden róluk, hogy génmanipuláltak stb. Rengeteg ilyen egérkém volt, de mind lányok. És a kisvárosban ahol lakok ott kérdezte meg a helyi kisállatkereskedés vezetője hogy nem szeretném-e őket tenyészteni, és adna is a kicsikért pénzt. Ezért érdekelt, hogy ki milyen véleménnyel van a tenyésztésről!
2011. nov. 28. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!