Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szelídek a degujaim?

Miért nem szelídek a degujaim?

Figyelt kérdés
Van két lánydegum, már lassan 1 évesek. 100x50x170-es ketrecben laknak, mindenféle földi jóval el vannak halmozva, mégsem szelídek, alig lehet őket megfogni. Ha kiengedem őket a szobában, rohangálnak, a kábeleket rágcsálják, az egyik egy idő után visszamegy a ketrecbe, viszont a másikat egy kínszenvedés elkapni, egész nap kint lenne :) Se simogatni nem lehet őket, kézbe venni is csak alig. Hogyan szelidíthetném meg őket? Tippeket várok tapasztalt degusoktól :)
2009. máj. 14. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
én a degukhoz nem értek...d e nem ehet hoyg már nem voltak kicsik mikor vetetd öket? vagy nem foglalkoztál velük eleget,más okot nem találok
2009. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még egész picit voltak, de már el voltak választva az anyjuktól. Nos az igaz hogy nincs időm minden nap foglalkozni velük pl. kiengedni őket meg ilyesmi, de ezért van nagy ketrecük, hogy ez ne legyen probléma. További tippek a szelidítéshez? :)
2009. máj. 15. 07:09
 3/3 anonim válasza:
Nekem 3 éve van 2 lány degum, és abszolút szelidek, viszont tudni kell, hogy 1 éves koruk óta nálam vannak, és leülök melléjük, felolvasom nekik a tanulnivalóimat, beszélek hozzájuk, néha válaszolnak is:D Néha a kezedet nyújtsd be nekik kajával, a táljukba ne legyen semmi, értsék, hogy tőled kapnak enni, és szerintem simizd őket:)
2011. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!