Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harapnak a tengerimalacok...

Harapnak a tengerimalacok vagy szelídek teljesen? Kisgyerek mellé mehetnek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ.Ha veszélyben érzik magukat vagy félnek esetleg rosszul bánnak velük akkor előfordulhat hogy harapnak.
2008. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés mennyire tudod elmagyarázni a gyerekeknek hogy nem ölelgetni való állat. nekem a barátnömnek törpe nyula van és az igen rossz gyerekének is sikerült elmagyaráznia hogy a nyuszi a ketrecben van nem szbad hozzá nyúlnia csak ha ott van felnött. nem veheti ki és nem nyithatja ki az ajtót (ez elég nehéz volt mert egyböl mindig nyitogatta az ajtaját és mindenféét bedugdosott) most már tudja hogy bottal nem szabad szurkálni csak füvet szabad neki bedugni. hogy nem veheti kezébe csak simogathatja, ha kint van az udvaron a nyuszi ö nem ugrálhat mellette, nagyon oda kell figyelnie hogy ott egy állat mellette.


ezek nagyon fontosak mert egy kisgyerek nagyon hamar meg tud rokkantani egy állatot. szóval ha azt gondolod a gyreked keéps ezekre akkor jó a tengerimalac is meg a törpe nyúl is. de mindegyiknek elég hely kell. a nyulban az jobb hogy kinti ketrecet is vehetsz és kint tarthatod. a tengeri malacot csak bent de minimum egy 100x50 cm-es ketrec kell neki. és rendszeres takarítás. am´gy nem ugrál és nem mászik ezért felfele csak kis rámpán tud menni, így nem kell túl magas ketrec.

2008. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Első hozzászóló vagyok megint.Ha kisgyerekről van szó esetleg ovodásgyerekről vagy annál kissebbről én inkább kiskutyát javasolnék.Azzal tud játszani is meg minden.
2008. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Mennyire kicsi? Én inkább macskát javasolnék, nekem volt hörcsögöm, tengerimalacom de az hugom nem értette meg hogy ne fogdossa őket állandóan, és ezek az állatok nem igen szerették a dolgot, viszont kiscicákkal nincs gond általában.
2008. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Bizony, a legszelídebb malacka is harap, ha fél. S nagyon nagyot. Sokáig tartottam malacokat, s ha állatorvostól jöttünk, vagy ha vágtam a karmaikat, jópárszor megharaptak. Nem tartanék malacot 3-4 évesnél kisebb gyerek mellett.
2008. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Nekem van tengeri malacom egy éve és még soha nem harapott..sokat van kiengedve, szaladgál, játszunk vele és nagyon élvezi. Előtte is volt már nem is egy és ők sem haraptak. Szerintem ez állatfüggő, nem mindegyik harapós, főleg ha jól és szépen vannak gondozva. Én még fürdetni is szoktam néha, és olyan kis nyugodt. A 4éves hugom is kedveli és nagyon tetszik neki, de elmagyaráztuk, hogy csak szépen, finoman szabad vele játszani vagy simogatni és utána természetesen kézmosás mert a gyerek hajlamos szájába venni a kezét vagy bármi és mégiscsak egy állatról van szó. Összességében ha kedveled az ilyen típusú állatkákat én ajánlom és sokkal barátságosabbak, mint egy hörcsög! A törpenyúl..hát, főiskolai szobatársamnak van, de bolond és mindenkit megharap ha benyúl a ketrecébe.. persze ez is attól függ milyen az állat.
2008. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
nekem 4 malacom van, közülük 3 soha nem harapott egy viszont mikor kicsi volt és még nagyon félt tőlem rendszeresen jól megharapott. nagyon fájt. de már felnőtt malac lett és már nem harap!
2008. jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy hörcsögöm!És egyzser harapott meg az is azért volt mert, rosszul fogtam meg és ő megilyedt!Szerintem ha őgy foglalkoznak a tengerimalaccal akkor szelíd lesz de a megfogásnál is kell vigyázni!Érzékeny helyen ha megfogjuk akkor is megharaphat!
2008. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan kell velük bánni! Nekem 4 van, és csak egymásnak kapnak oda. Volt egy eset amikor oda nyúltam, mert pont bántani akarta a kisebbet, és engem kapott meg. Vérzett az ujjam. Hangsúlyozom: a másikat akarta. Embert soha nem harapna meg direkt. (Csak, ha bántják)
2008. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon szelíd állatok csak ha túl nagy a körmük eléggé fáj ha ölbe veszed!!

Mekkora a kisgyerek??

2008. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!