Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szelídek lesznek a hullámos...

Szelídek lesznek a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja kaptam 2 hullámos papagájt.még fiatalok,mert még lilás a csőrük feletti rész.már megtanulták hogy hogy kell kijönni kalitkából és vissza is mennek,meg ha berakom a kezem a kalitkába akkor már nem ijednek meg a kezemtől.de még nem szelídek,csípnek.és most megijedtem mert mindig olvasom hogy már valakinek 2 hét után a kezéből evett és a vállára szállt a papagája.ez lehet hogy csak azért van mert azok egyedül vannak,az enyémek meg párban???
2010. szept. 18. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, akinek egyedül van a papagája, azt könnyebb szelídíteni. én is vettem egyet, de magányos volt (pedig foglalkoztam vele) és elkezdte megtépni magát. nem bírtam nézni szegényt, vettem neki egy párt, viszont így a szelídítés nem jött össze, úgyhogy csak hagyom, hogy röpködjenek a házban.

ügyes vagy, hogy azért haladsz a szelídítéssel, szerintem neked sikerülni fog, mert már nem félnek a kezedtől, próbáld kézből etetni őket. hajrá! :)

bocs, ha hosszú lett.

2010. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!=)
2010. szept. 19. 08:52
 3/4 anonim válasza:
Tény, hogy a hullámos papagájt könnyebb szeidíteni, ha egyedül van, viszont egyben felelőtlenség is egyedül tartani. Komoly pszihés gondok is felléphetnek a madárnál, ha egyedül van hosszú távon. Sikerülhet a szelidítés pároknál is, cask hosszabb ideig tart. Ugyanúgy foglalkozz velük továbbra is, sikerülni fog! A csőr feletti színes rész egyébként a nemükre utal (hím-kék, kékeslilla, tojó-hús színű, sárgásbarna). Tehát ebből nehezebb megállapítani a madarak korát. inkább a szemükből: Ha tiszta fekete gombszemük van, akkor még elég fiatalok, ha viszont már gyűrűs a szemük, akkor öregebbek. Nálam ez az észrevétel.
2010. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hullámos papagájt tény. hogy könyebb szelidíteni, de párban nehéz.
2010. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!