Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Büdös a törpenyúltartás? Vagy...

Büdös a törpenyúltartás? Vagy csak annyira, mint a tengerimalac (tapasztalatok)?

Figyelt kérdés
Panelban lakom és szeretnék nyulat tartani. Nem tudom, hogy mennyiszer kell takarítani, tehát hogy hogy van ez az egész. Elsősorban nyúltartók válaszát várom! :)
2011. dec. 9. 07:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs rendszeresen takarítva akkor büdös...de így melyik állatnál nem az?

Én 3 naponta takarítom és semmi szag nincs,de szerintem picit ritkábban is lehet csak nálam így alakult ki a rendszer.

2011. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A nyúl növényevő, tehát eleve nem annyira büdös. Az a széklete amit nem eszik meg meg elég száraz és kemény. Ha rendesen takarítod egyáltalán nem lesz szaga
2011. dec. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ahogy ez első mondta. Takarítsd és nem büdös...
2011. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az ember alapvetően egy olyan élőlény, ami nem szereti a büdöset. Büdös állatokat nem tart kedvtelésből. Tehát a nyulat is lehet úgy tartani, hogy ne legyen büdös, és ehhez mindössze rendsezres takarítás szükséges.
2011. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 RedHead91 válasza:
Bak nyulaknak általában van egy erőteljes ivarszaguk, de rendszeres takarítással egyáltalán nem vészes.
2011. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem. Azt gondoltam, hogy rendszeres takarítással nem, csak hogy hány naponta stb... na mindegy. Köszi a válaszokat!! :)
2011. dec. 9. 15:05
 7/15 anonim ***** válasza:
télen 3-4 napot is kibír a ketrec takarítás nélkül, de nyáron, mikor meleg van én 2 naponta, vagy naponta is takarítom a nyuszi és az én érdekemben is :) mondjuk én forgácsot használok, mert a pelletet nem szereti a nyuszim, de az pár nappal tovább húzza, és jó szagmegkötő is.
2011. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem kevésbé büdös, mint a tengerimalac, mert a nyúl csak 1 sarokba pisil. Az hogy bogyózik szanaszét az meg nem büdös. És teljesen jól be lehet tanítani, hogy hova WC-zzen.
2011. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen almot használsz és hogy ivartalanítva van-e.

Az ivartalanítás több szempontból is ajánlott (ha érdekel, akkor majd elmondom), de most maradjunk a szagoknál. Szóval ha ivartalaníttatod, akkor a bogyók sem és a pisi sem lesz olyan büdös. Sőt szinte szaga sem lesz.

Én fapelletet használok (forgács helyett), a pellet sokkal jobban felszívja a nedvességet és semlegesíti a szagokat. A nyuszim ivartalanítva van és ezzel a fapellet kombinációval elég heti 1x takarítanom. Amíg ivaros volt 2-3 naponta takarítottam.

2011. dec. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bogyózik szanaszét a nyuszi? A lakásban gondoltad vagy ketrecen belül?
2011. dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!