Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanítottátok már a...

Ivartalanítottátok már a nyuszitokat? Tapasztaltok? Leírnátok részletesen?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, miben változott a nyuszitok a műtét után. Jobb lett-e vagy rosszabb nektek? Mennyibe került? Tudom, hogy orvos szerint függő az ár, de kíváncsi vagyok.
2011. dec. 12. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
én külföldön ivartalanítottam,60 euró volt.az enyém kisfiú,reggel vittem délután hoztam.műtét után kicsit kába volt,olyan volt mint aki részeg (az altató miatt),de másnapra teljesen rendbe jött.nem kellett visszavinni sem, a varrat magától kijött 10 nap után,nem gyulladt be neki,sima ügy volt.én azért csináltattam meg,mert nem akarom h mindent összepisiljen,meg így nem lesz annyira kellemetlen szagú a vizelete,nem akar majd mindent meghágni.plusz ők ketten vannak,a másik lány,és nem akarok kisnyuszit sem.a lányt is elviszem majd, így tovább élhet, csak a lányoknál drágább és bonyolultabb a műtét.a viselkedése ugyanolyan maradt,bár nemrég volt a műtét,szóval még nem ment ki belőle teljesen a hormon.elvileg utána nyugodtabbak lesznek.a bak nyulak ivartalanításáról van fent képsorozat,meg tudod nézni.itthon nem tudom mennyi lehet,attól függ h kislány vagy kisfiú,a fiúkat sztem 6-15 között műthetik, a lányokat 15 felett,de ezt csak tippelem.ugyanannyi kb mint a macskáknál.6 éves kor felett nem nagyon szokták elvégezni a műtétet, az altatás kockázata miatt,de amúgy nagyon alacsony kockázata h bármi baj történik,max begyullad neki utána kicsit,de azt borogatással te is tudod kezelni.
2011. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nőstény nyuszim van. Kb. 3,5 hónapos kora óta ivaros volt. Bogyóval jelölte az egész lakást, meg akarta hágni a lábam/kezem, ahol éppen ért. Ezek voltak a főbb jelei. 6 hónapos korában ivartalaníttattam. Azonnal megszűnt minden negatívum, örültem neki, hogy ezzel az egészségét is óvom. Szóval én csak pozitívummal szolgálhatok.

A személyisége nem változott - szerencsére :)

Amit másképp tennék: 1 héttel előtte elkezdeném adni neki a Laktiferm nevű probiotikumot, mert azért megviseli a szervezetét az ivaralanítás, elég nagy műtét és mivel legyengült az immunrendszere, a fülében elszaporodtak az atkák. De ez is ki lett kezelve pár nap alatt...

Szfváron csinálta egy nagyon jó nyulas doki és 2 évvel ezelőtt 14eFt-ot fizettem.

2011. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Laktiferm-et hol lehet beszerezni? Mennyibe kerül? A tapétarágás, ketrecrángatás is megszűnik ezzel?
2011. dec. 14. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Állatpatikában vettem, az árára nem emlékszem pontosan, talán 1-2000Ft volt, de rengeteg van benne. Még mindig val belőle, pedig 2 éve vettem :)


Nem, a tapétarágás nem szűnik meg, ez független tőle. Amikor már nagyon gáz volt a helyzet a volt albimban, akkor leszedtük a tapétát és kifestettünk, azt nem tudja bántani. Az élekre élvédőket kell felszerelni és akkor nem tudja megkezdeni :)

Ketrecrázás.. háát.. jó kérdés, nekem éjjel-nappal szabadon van a nyuszim..

Nyugodtabb lesz ivartalanítás után az tuti, de nem merem kijelenteni, hogy a ketrecrázás abbamarad.

2011. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi. És ez tablettea? Hogyan kell neki adni? Ha csak tavasszal akarom ivartalanítani, már akkor most is adhatok neki? Jaa és nekem toy nyuszim van(icipici, a bak is max 1 kg lesz) Szóval neki mennyi az ideális adag? Tényleg nem olyan büdi a pisije ivartalanítás után?

2011. dec. 15. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez por állagú. Az én nyuszim olyan 1,2-1,5kg között volt akkor, reggel-este szórtam a tápjára 1 késhegynyit. Túladagolni nem tudod, ne aggódj, de azért ne egy evőkanálnyit szórj rá :D

A pisije határozottan nem lesz büdös :) Megszűnik a büdös szaga :)

Elvileg adhatsz neki most is belőle, bár, ha makk egészséges, akkor én személy szerint nem adnék. Csak abból indulok ki, hogy régen én is szedtem ilyen immunrendszer erősítőt, amint abbahagytam, egyből lebetegedtem, mert megszokta a szervezet, hogy nem kell annyit dolgoznia, megteszi helyette a probiotikum. Szóval ezt az elvet követve én nem adtam a nyuszimnak és makk egészséges :)

Szerintem bőven elég, ha olyankor adod neki, ha megy a hasa netán vagy amit írtam, hogy ivartalanítás előtt 1-2 héttel kezded neki adni :)

2011. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!