Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondoros tapasztaltok?

Komondoros tapasztaltok?

Figyelt kérdés
Komondoros tapasztalatokra lennék kíváncsi ! :)
2011. aug. 2. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősünknek volt. Tündércuki volt, amikor náluk voltunk mindig jött és dugta hozzánk a nagy fejét.

Egyszer volt ott valami felújítás és az egyik munkás úgy gondolta, hogy megtart magának valami szerszámot. Gondolom nem kell mondanom, hogy nem jutott el vele az ajtóig.

2011. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősnek van komondora, tanyán lakik. Az a véleményem, hogy egy igazi öntörvényű eb. Nagyon tetszett nekem is a külleme, természete, de nem emlékszem olyanra, hogy megsimogattam volna, vagy hanyatt vágta volna magát. A feladatát teljesitette, őrizte a vagyont, házat.
2011. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

remek :DDDDDDD

köszi az eddigi válaszokat!hát én beleszerelmesedtem a fajtába :) az enyém 5nap múlva 3hónapos lesz :)

2011. aug. 4. 11:39
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém 2 éves múlt. Még nem érett be teljesen, inkább kamasznak mondanám, vannak kölykös és már felnőttes megnyilvánulásai is. Az enyém egy nyugodtabb típus, nem az a temperamentumos, de ha felhúzzák akkor szabályosan rombol, viszont nagyon hamar le is higgad. Sajnos a mérete miatt nincs játszópartnere, bár nem is az a játékos típus. Engedelmes, okos, kissé lomha alapjáraton, de meglepő gyorsaságra képes, ha olyan a helyzet.

Keveset eszik (kb. mint egy németjuhász, pedig 2x nagyobb), a területét kb. 5-6 hónapos kora óta őrzi.

Kb. ennyi, ami most így hirtelen eszembe jutott.

2011. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

utolsónak is köszi :)

te mivel etetted? mennyire hasznosak a óriás testű kölyök kutyusoknak való tápok pl : Royal canin ill josera.jelenleg ezt kap.De tippet szívesen elfogadnék h mivel etessünk :)

2011. aug. 4. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
3 hónapos? Csirkefarhát elsődlegesen, de lehet kacsa-, pulyka-, libafarhát, marhabelsőség. Amihez olcsón hozzájutsz. A húshoz kis főtt rizs, kukoricadara, búzadara, kis káposzta, sárgarépa. Ennyi. A tápot felejtsd el.
2011. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Óriási, imádni való. Nekünk a gyerekek vágták le a szőrét [10-9 évesek] Imádja a gyerekeket! Nagyon odafigyel hogy nehogy durva legyen. A bundájával bár sok gond van, de nagyon jó kutya. Jó házőrző, és szeretetre méltó macika.
2011. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mit értesz sok gond alatt a bundájával kapcsolatban? Én 6-8 havonta megtépetem és ennyi. Nem kell fésülni, nem kell vele semmit sem csinálni, mint más hosszú szőrű fajtáknál, ahol 3-4 naponta, de minimum hetente ki kell fésülni, ráadásul mivel nem hullajtja el a szőrét, nincs vele tele az udvar, mint a többi hosszú szőrűnél...
2011. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt értem alatta, hogy büdös, és szinte mágnesként vonzza a piszkot.
2011. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Furcsa. Az én komondorom nem büdös, pedig kint van az udvaron, ahol fű és föld van. Esőben vizes lesz, sáros lesz, de ha nem esik másnapra ki is pereg a bundájából a sár. A német juhászomnak anno erősebb kutyaszaga volt. Természetesen néha belefekszik ebbe-abba, de melyik kutya nem? A fenekénél pedig ki kell borotválni a szőrt, a belógó rasztákat pedig le kell vágni és nem lesz sz@ros a bunda.
2011. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!