Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vemhes tengerimalactól...

A vemhes tengerimalactól miért kell elválasztani a hím tengerimalacot?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 11:19
1 2
 11/17 Norina86 ***** válasza:
Remélem ez elvette a kedved attól, hogy otthon mindenféle ismeret nélkül malacot szaporíts!
2011. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok pálcát törni feletted, de tulajdonképpen ez az eredménye annak - elég nagy százalékban - ha valaki otthon próbál tenyésztősdit játszani...A fiú malacod mellé vegyél egy másik fiút és tartsd őket rendesen! Kismalacok élnek, vagy ők is mind meghaltak? Inkább kérdezz akár feleslegesen is privátban, ha segítség kell vagy nem tudsz valamit, minthogy még egyszer ekkora butaságot csinálj..
2011. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A kicsik megsem születtek,minden reggelre már véres volt körülötte. Nem tudom mi lehetett a baj,ezelőtt legalább is látszólag semmi baja nem volt. Rendesen evett,ivott,sok C vitamint kapott. Arra gondoltam lehet az volt a baj hogy a fiú malac már sokkal nagyobb volt mint a lány. A fiú rendes állat kereskedésbe lett véve,a lány pedig vásárba. A lány mikor össze lett rakva a fiúval még aligha egy hónapos volt. Viszont ha két fiút egybe raknék azok veszekednének,verekednének.
2011. dec. 30. 10:12
 14/17 Norina86 ***** válasza:
100%

Szóhoz sem jutok...

Esetleg gondolhattál volna arra, hogy mielőtt tengerimalacot/bármilyen állatot kezdesz tartani, utánaolvass, hogy mik a szükségletei. Mivel van interneted:

[link]

www. malacok.hu

vagy bármilyen információs oldalon.


A tengerimalacok 3-4 hetes kortól ivarérettek, de ez nem jelenti azt, hogy egy 1 hónapos malac kibírja a vemhességet. A természetben a kisállatok közt nagy az elhullás aránya. Tenyésztők kb. 800 grammtól/6 hónapos kortól tartják vemhesülésre fejlettnek a malacokat. Konkrétan a malacodat szétnyomták belülről a kölykök, valószínűleg koraszülés indult be, mert még végig ki sem tudta hordani őket, ezért a sok vér, nagyon fájdalmas halála lehetett.

ÉS!!! Ha megfelelően utánaolvastál volna, tudhatnád, hogy ha két közel azonos súlyú hímet raksz összes, addig verekszenek, amíg eldöntik, ki lesz a domináns, még két felnőtt hím sem biztos, hogy verekszik, ha az egyik nem uralkodó típus. Ha pedig vettél volna egy 1-2 hónapos kishímet a fiú mellé, a nagyobb, ha már minimum 6 hónap van köztük és a nagyobb egy kifejlett példány, elkezd apáskodni a kicsi fölött, és nem lett volna dominanciaharc mire a kicsi felnő, mert elfogadja, hogy az idősebb a főnök, és most lenne 2 egészséges malackád.

Remélem ezen elgondolkodol...

2011. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Milyen malacot vettél? Jobb lenne, ha nem is vennél, hanem örökbefogadanál! Mekkora ketreced van? NE VEGYÉL LÁNYT!
2012. jan. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már megtudtam amit kell.
2012. jan. 4. 13:47
 17/17 anonim ***** válasza:
nekem is voltak egy him meg egy nöstény még régebben én nem választottam le tölük a kant és együt nevelték fel öket :D
2012. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!