Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S! Hogyan győzzem meg a...

S. O. S! Hogyan győzzem meg a szüleim hogy lehessen egy tengeri malacom?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egyet ha nem is karácsonyra de névnapomra. Már 4 éve szeretnék egyet. Mondtam már hogy majd az én szobámba lesz és minden nap takarítom és nem lesz büdös stb... De azt mondják hogy úgy is büdös. A tesómnek egyszer volt 4 hörcsöge de ő nem nagyon foglalkozott velük és az tényleg büdi volt.

Hogyan beszéljem rá őket. Nagyon szeretnék egyet!


A válaszokat előre is köszönöm!



2011. dec. 19. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

először is a tengerimalac társas állat.. nagyon sok foglalkozást igényel + nagy mozgásigénye van...

első állatnak inkább vegyetek hörcsögöt (dungáriai törpehörcsög)

ezek nem bödösek nem kell nekik akkora hely elbannak egyedül és a tartásuk is nagyon olcsó... nagyon kezes kis állatokká válhatnak:) nekem hallgat a nevére is:)

ja tengerimalacom is van... de tényleg csak tapasztaltabbaknak ajánlom:)

2011. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!


Amúgy vadász göri után sem jó? Azunk már volt 10 évig volt meg.

2011. dec. 19. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:

ja úgy más (előző vagyok)

am akkor ok olvass utána a témának

ezt az oldalt alaposan olvasd át: [link]

fontos!

- a tengerimalac társas állat legalább 2-őt tartsunk (lehetőleg 2 lányt)

-legalább 100x50-es alapterületű ketrecet vegyünk nekik

-SZÉNAAA!!!

ne állatkereskedésből vegyük hanem tenyésztőtől vagy menhelyről esetleg nete ha találsz eladó malackákat...

az oldalon amit linkeltem vannak eladó/elvihető malacos fórumok:)

2011. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Norina86 ***** válasza:

A tengerimalac nem büdös, a szőrének inkább széna szaga van, és kellemes illatú. Nagyon tiszta állat, rendszeresen mosdik, fürdetni is elég évente egyszer nyáron, amikor jó meleg van.

A pisijének van ammónia tartalma, de ha forgácson tartod megfelelő méretű ketrecben 4-5 naponta elég takarítani.

Tényleg a legjobb 2 lányt tartani, és expresszen és fórumokon lehet ajándékba vihetőt is találni. Úgy is lehet, hogy először 1-et viszel haza, és 2-3 hónap után egy másikat hozzá.

2011. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok egyáltalán nem büdösek.Ha rendszeres takarítod őket.:)

Társas lények,ne felejtsd!

Nekem is sokáig kellett harcolnom a tengerimalacaimért,azóta meg is kaptam őket,hidd el,ti sem fogjátok megbánni a tengerimalactartást.Az én anyukám pl. már imádja a őket.:))

2011. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm!
2011. dec. 20. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd meg anyukádat, hogy olvassátok el együtt a honlapot! A hörcsögök valóban lehetnek büdibbek, viszont a malacokra egyáltalán nem jellemző..nekem három is van, mégsem érződik..mi forgácsot teszünk alulra, rá pedig fürdőszoba szőnyeget, így nagyon könnyű takarítani (a kakit/széna maradványokat egyszerűen kiöntöm a kukába, a forgácson pedig a pisis rész látszik és azt két-három naponta kiszedem, a helyére teszek friss forgácsot - ez így gazdaságos is!)..Ha elolvastátok, akkor akár tudtok ott nyitni egy topikot is, ahol kérhettek tanácsot, hogy mi szól ellene/mellette..szerintem ott anyukád is láthatná, hogy rengeteg másik anyuka is van a fórumon és ők támogatják az ötletet.. :) Remélem így sikerül meggyőznöd és lesz újabb két malacka, aki szerető gazdihoz kerül!
2011. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A www.gemon.ro oldalra gondoltam!
2011. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!