Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Barna házipatkány is van?

Barna házipatkány is van?

Figyelt kérdés
Panel lakás emeletén jött egy patkány, barna színű. Meg lehet állapítani, hogy házi vagy nem? Mikor meg akarta fogni a férjem, halottnak tetette magát, először hason meg sem mozdult, aztán az oldalára feküdt, és úgy játszotta a halottat. A nem házi patkány sokkal csúnyább mint a házi? Úgy gondolom, hogy a házi ápoltságáról meg lehet állapítani, hogy az elszökött valakitől? Vagy a nem házi sem sokkal "igénytelenebb" külsőre?
2011. dec. 21. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A patkány nem tetteti halottnak magát..Ez nem az ő védekezési viselkedése.Ő inkább ha fél akkor elszalad vagy megharap..Az oposzum az aki rögtön "halottá" válik ha megijed..

A házi patkányok között van a csuklyás patkány,és van a szürke házi patkány..

A kérdés az hogy milyen állatot láttatok?

ilyet?

[link] vagy ilyesmit??

[link]

[link]


Az első egy oposzum.

A "csatorna patkányok" kicsit nagyobbak mint a házi patkányok,és általában szürkék.Elvétve vannak barna színűek is,de nem teljes barnák..

2011. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket.

Nem opuszum volt.

A harmadikra hasonló leginkább.

A második is házipati?

Bár tartok tőle, hogy mégis csatornából jött, mert szürkésbarna volt. Viszont az a tény, hogy meg tudta fogni, az meg arra utal inkább, szerintem legalábbis, hogy házi, kézhez szokott. Remélem így van, hamár patkány, akkor inkább házi legyen.:( :) Attól legalább nem félek, van ismerősömnek is, aranyos. Viszont belegondolni, hogy csatornából jött, tele minden féle fertőzéssel...neeee

2011. dec. 21. 10:47
 3/6 Platypus ***** válasza:

Vad patkányt fizikai képtelenség megfogni. Legfeljebb ha döglődik. A háziállatnak tartott patkány is lehet pont ugyanolyan barna, mint a vad, ez alapján nem lehet eldönteni. Ez az oldalára fekvős dolog viszont nem jellemző semmilyen patkányra, nem lehet, hogy mérgezett az állat?


Ez itt egy vadas színű kedvenc: [link]

Ez meg egy vad példány: [link]

2011. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt mondja a férjem, egyik sem ezek közül. Bár hozzá tartozik, hogy a látása nem tökéletes, félhomály volt, és még igen reggel. Tehát igazán megnézni sem tudta.

Sőt, amit elfelejtettem leírni, úgy vette észre, hogy rálépett:) Tehát lehet, hogy az viselte meg az állatot:) Egy vékony folyosó van a lakásban, ott találkoztak. Nem tudom, hogy hagyta, hogy rálépjen a férjem:)

Az össz link közül az első válaszban linkelt csuklyás patira bökött rá, hogy talán az áll hozzá leg közelebb.

Az opuszumról olvastam kicsit, az van egyáltalán már nálunk is? Amit olvastam, abban ugyanis amerikát írták hazájának.


Összességében akkor van rá esély, hogy házikedvenc járt nálunk. Remélem, hogy az volt.

2011. dec. 21. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
a patkány méreg hatására tudott rá lépni sajnos!
2012. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
patkány -ra bocsi el írtam!
2012. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!