Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kérlek világosítsatok fel,...

Kérlek világosítsatok fel, mivel jár, ha van hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Soha nem volt háziállatom, még porcicám sem, így nem tudom elképzelni a dolgot.

Nem tudom, hogy 1 hörcsög egyedül el van-e vagy célszerű 2-őt venni egyből, hogy ne depresszáljon be, már ha van ilyen az állatoknál?

Aztán kb. milyen árba vannak a hörcsögök? Kell-e nekik valami orvosi könyv vagy vizsgálat vagy oltás? Milyen árba van egy akvárium neki, vagy mi az amiben tartani kell őket? Egyáltalán annak milyen nagynak kell lennie? Abba milyen eszközök legyenek? Aztán ha megvannak ezek a dolgok, akkor mennyit kell költeni a kajájukra, mennyit esznek és mit? Milyen gyakran kell őket takarítani, egyszóval, milyen és mennyi munka van velük?


2011. dec. 27. 17:21
 1/9 anonim válasza:

Én azt ajánlanám, hogy nézz jobban utána neten, de mázlid van... :P Nem tudom törpe- vagy aranyhörit akarsz-e tartani... :)Na lássuk:


Tartás:

Én a ketrecet ajánlom, levegősebb és a falán is tud mászkálni. Csak ne rakd huzatos és fénytelen helyre. Jó, ha van mókuskereke, azzal jól elvan. :) A lényeg, hogy legyen elég saját tere és jó, ha szórsz bele forgácsot. A mienké 3 szintes volt és a hörcsög kiválasztotta melyiket mire használja. (wc, étkezde, "szusziszféra" :P ^^)


Etetés-itatás:

Friss zöldségek, a boltban kapható magvak, husi, sajt, szalámi de csokit ne adj neki, mert tönkremennek a fogai. A víz, vagyis inkább a folyadék nagyon fontos, a zöldségeket bevizezhetve adhatod neki, de kis kupakban vagy befőttes üveg tetejében adhatsz neki vizet. A miénk szerette pl. a kakaót is. :D

Naponta olyan 3x-4x kapott enni. :)


Társaság:

Hát, ha nem tudsz annyit vele lenni, válassz neki egy párt, mert ugye nekik is kell a társaság. :) Csak én mondjuk azt nem egy boltban venném meg, mert sokszor egy alomból valók, és a beltenyészet miatt így is betegesebbek a hörcsusok. Mi anno, mikor még élt néha megfuttattuk az ágyon, csak figyelni kell rá, nem tengeri malac, nem nézel oda és huss! :))

Viszont mivel éjszakai állat, sokat alszik nappal és este aktívkodik. :)


Hát az eddigi állatkák közül a törpehöri volt a legolcsóbb, almot kellett neki venni meg magokat. Aztán meg az otthoni zöldségekből-gyümölcsökből stb. evett. :)


Takarítás:

Észre fogod venni, ha kell, mert szaga lesz (nem olyan erős, de közelről érezni meg látod is, ha cserélendővé válik) Szerintem olyan 5 naponta-hetente lehet.


Tartalékok:

Nekünk a hörink a házában tartotta a pofazacskójából kiköpött magokat és nagyon zabos volt, amikor ki lett borítva 1x. Szóval szerintem a ketrecen belül alakíts ki neki egy helyet, ahol gyűjtögethet.


És szerette amikor kézből lett etetve, mászott érte a ketrecen... <3


Na remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed tedd fel, aztán meglátjuk tudom-e a választ! ^^

2011. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, érdekes dolgokat mondtál ... Sajnos árakról nem nagyon beszéltél, hogy az mennyire költséges dolog ... Mármint a tartás?

És hogy oldjam meg a napi 3-4x étkeztetést, mikor reggel 6.30kor elmegyek dolgozni és este 8 fele érek haza?

2011. dec. 27. 18:18
 3/9 anonim válasza:

A hörcsög annyira nem költséges nekem van kettő.Először meg kell venned a hörcsögöt aztán terrárium alom ház(hejetesíthető vattával ami állatoknak van) kaja itató.

soknak tűnik de nem drága azt javaslom a hörcsögöt vedd meg egy börzén: www.terrarista.hu a terráriumot meg a kellékeket meg valami állat nagykereskedésben.pl alpha zoo.

nekem van egy roborovszki törpehörcsögöm őt azon a börzén vettem amit megattam neked 1600 hejett 600ft-ért.

Vettem egy 11l terráriumot az alpha zoo-ban 1290-ért alomban mázlim volt az osztálytársam apja asztalos.

A többit meg névnapra megkaptam.

a hörcsögöt amúgy heti 1×tisztába kell rakni és kb kétnaponta kell neki a tálját ujratölteni meg valami gyümölcsöt berakni neki.



remélem segítettem :)

2011. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

az etetés amúgy könnyü a hörcsögök úgyis északa aktívak az jobb neki ha akkor kap friss kaját amikor ébren van ,amúgy énis akkor szoktam őket megetetni pedig én általába 4-kor már otthon vagyok.



:)

2011. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És miből és mennyi kaját kell nekik adni? Mert a korábbi hozzászóló mondta, hogy húst? A hörcsög eszik egyáltalán húst?
2011. dec. 27. 18:58
 6/9 anonim válasza:

A mienk evett azért is mondtam! :D (szerette a szalámit, párizsit de "1-2 körömnyi" elég volt neki! :)

Az összegekről beszéltek utánam. Amúgy az is igaz, hogy ha dolgozol, kiteszel neki vizet és száraz eledelt, meg zöldséget, azzal el lesz estig! :) Lehet, hogy át is alussza, az függ a höridtől. :) Nekünk volt aluszékony, aki mindig húzta a lóbőrt, meg nagyon aktív is! :)

2011. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szó mi szó ... Ajánljátok vagy nem?? Előnyök, hátrányok??
2011. dec. 27. 19:55
 8/9 anonim válasza:

Nos ezt szerintem neked kéne leginkább tudnod, é akarnod. :) Hát felelős leszel egy élőlényért, aki neked sok jó percet fog szerezni. :)


Jajj, és eleinte sokat vedd majd kézbe, a tenyeredbe, etesd kézből, attól szelídebb lesz, nem fog harapdálni, vagy rád recsegni. Nyerd el a bizalmát.


Hátrányként nálunk csupán az volt, hogy éjszaka nagyon zörgött a mókuskerék és az elődje kiszökött az akváriumból és elrágta a netkábelt. (még egy érv a ketrec mellet. :D)

2011. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előszöris azzal kezdeném, hogy ha aranyhörcsögöt veszel, akkor csak 1-et vegyél, mert magányos állat, egyedül érzi jól magát. Csak párzás idejében tűrik meg egymást, ezért csak 1-et szabad egy ketrecben tartani, különben kinyírják egymást!

De legelőször szerezz be neki egy ketrecet, én ezt a fajtát ajánlom, mert szellőzik is, és egyben védi is a hörit, biztosít számára mászási lehetőséget is, van benne csőrendszer, házikó, etető...stb. Tehát valami ilyesmiben már jól érzi magát:

[link]

A ketrec hossza legyen legalább 55 cm és a szélessége legalább 40 cm-es.

Mókuskereket mindenképp vegyél neki, ha aranyhörcsögöt veszel, akkor neki egy 18-19 cm átmérőjűt célszerű beszerezni, hogy ha megnő a höri, akkor is kényelmesen elférjen benne és ne kelljen görnyednie.

Hörcsög nem drága: kb. 400-800 Ft körül van.

Nem kell nekik oltás.

Én naponta egyszer adok enni a höriknek, nagyjából azonos időközönként célszerű adni nekik: vitaminos magkeveréket, amit pl. díszállatkereskedésben lehet kapni, vagy Fressnapf-ban, esetleg neten is rendelhetsz. Vehetsz neki néha ilyen mézzel összeragasztott magkeverékes rúdat, többféle ízben lehet kapni. Tele van vitaminokkal és jó szórakozást is nyújt a hörinek, ahogy lerágja róla a finom csemegét. Adhatsz nekik ilyen vitaminos dropsot is amit több ízben lehet beszerezni, az enyémeknek az epres a kedvencük. Adjál nekik mindig diót, mogyorót, kekszet is. Zöldség ill. gyümölcs közül: alma, répa, jól megmosott saláta, szőlő, szilva, uborka, paradicsom, kevés paprika, kevés mandarin, dinnye...stb. ehet! Amit ne adj: citrom, retek, karfiol, káposzta, karalábé, csokoládé, fűszeres és olajos ételek.

Hetente egyszer adj neki keményre főtt tojást (kb. fél óráig főzd), sült vagy főtt csirkehusi, főtt tészta, borsó, rizs...stb.

Kb. heti 1-szer kell őket takarítani, de igazából én nem szoktam számolni az időt, hanem amikor látom, hogy már tisztítanom kell a kuckóját, akkor takarítom ki.

Egyébként meg nem sok munka van 1 hörivel!

De nekem most úgy alakult, hogy többen vannak, mindegyik persze külön kuckóban, így már sok időmet elveszik, de szívesen gondoskodom róluk, mert szeretnivaló kis állatkák!


Remélem, tudtam segíteni!

2011. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!