Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Nem bírok az egyik...

SOS! Nem bírok az egyik aranyhörcsögömmel, igazi szabadulóművész, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen kuckója: [link]

A műanyag részénél kirágott egy akkora lyukat, hogy már ki is tud szökni. Nem tudom, mivel zárjam be ezt a rést, mert ugye odaszögelni semmit nem lehet, mert műanyag, pillanatragasztózni nem merek, mert még odaragad a höri hozzá, meg megmérgezi magát. Odatettem valami műanyagot és körültekertem vele, valahogy odaerősítettem, hogy elzárja a rést. De olyan erős a höri, hogy el tudta ezt is tolni onnan, akármennyire erősen is kötöztem oda és mindig ki tud szabadulni. Ilyenkor most mit lehet tenni??? Mi erre a megoldás? Most már ezt a műanyagot is szanaszét rágja, mindenben kárt tesz. :(


2011. dec. 28. 21:36
 1/6 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen megoldás, hogy veszel egy normális ketrecet, és többet nem dőlsz be az olcsó marketingdumának. A műanyag és a szökésbiztos egymást kizáró fogalmak, ha rágcsálókról van szó. Ha a ketrec tálcája műanyag, az még nem szokott baj lenni, de az ilyen műanyag vackok előbb vagy utóbb forgácsként végzik.
2011. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát vennék én, ha lenne annyi pénzem, de már ígyis sok a ketrec, mert elszaporodtak a hörik, terhesen vettem az anyahörit és már férjem ígyis totál ki van készülve. Ezért erre kéne valami megoldást találni, hogyan tömjem be a rést. :(
2011. dec. 28. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod valami másba beletenni, amíg nem gyűjtesz össze elég pénzt új ketrecre (szerintem előtte írj majd ki kérdést, hogy ne vegyél mégegyszer rosszat, + hátha tudnak neked a válaszadók egy jót ajánlani, jó áron) ?

Vagy az jutott még eszembe, hogy egyik ismerősömnél akváriumban volt a hörcsög. Nem tudom, az mennyire jó neki de egy ideig biztos eléldegélne abban is. Mármint nyilván nem vízzel, csak maga az "üvegdobozra" gondolok, vagy hogy mondjam. :)

Esetleg kérhetsz kölcsön is valakitől, nekünk is volt a padláson régebben (sajnos már nincs meg) még apukám gyerekkorából, talán másoknál is akad.

2011. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz szerintem olyan dolgot odatenni, amit ne rágna ki még könnyebben. Ruházzatok be egy rendes új ketrecre (mármint használt is lehet, csak legyen jó állapotban), vagy inkább kettőre, hogy nemek szerint elkülöníthessétek a hörcsögöket, hogy ne hatványozódjon a számuk heteken belül. Nagyon-nagyon pici kölyökként már ivarérettek, és nincsenek gátlásaik a korai gyerekvállalással meg a vérfertőzéssel kapcsolatban.
2011. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mikor a malacok kirágtak a leválasztójukból egy részt, akkor belülre tettem egy házat és rátettem egy fém tűzőgépet, amit nem tudtak elmozdítani (pedig azért jobb erőben vannak, mint egy höri:) ), akkor az ideiglenesen bevált! Vagy próbáld a fal felé fordítani azt a részt, amit kirágott és told be teljesen a "ketrecet", ami inkább hasonlít egy üvegházhoz.. :) A vaterán egyébként árulnak nagyon olcsón ketreceket/terráriumokat...Ennek a kis szabadulóművésznek lehet, hogy jobb lenne..
2011. dec. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tartom együtt a höriket és egyébként nem tehetek arról hogy elszaporodtak, mivel már az állatkereskedésben terhes volt az anyahöri és erről nem tudott senki. Külön van mindegyik höri, kb. 3 és fél hetesen különválasztottam őket az anyjuktól, külön ketrece van mindegyiknek. És azért sem vehetek már több ketrecet, mert sok a ketrecek száma! Amúgy lenne rá pénzem most, de férjem szerintem már nagyon besokkallna, ígyis ki van akadva. Na de végülis tegnap megoldottam a problémát. :) Legalábbis eddig úgy tűnik működik. Egy befőttesüveget tettem a kuckójába a rés elé, még oda is kötöztem, hogy még stabilabb legyen. Úgy tűnik ez bevált, mert elég nehéz ahhoz, hogy ezt már nem bírta elmozdítani az éjszaka. :)
2011. dec. 29. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!