Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tenyésztők hogyan csinálják?

A tenyésztők hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Nekem is volt 3 hörim, sajnos már csak 1 van. Mindhármat külön akváriumba tartottam. És azon gondolkodtam, hogy egy tenyésztő, akinek pl. van 30 hörcsöge (csak mondtam egy számot) az mibe tartja őket, hogy egyszerűen ki tudja takarítani? Mert nekem a 3 akvárium 1,5 órát vett igénybe. Hogyan csináljál? Képek is érdekelnének, amibe tartják őket!
2011. dec. 30. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát először is a tenyésztők nem rakják akváriumba a hörcsögöket, mert tudják, hogy abban megfulladnak. Terráriumban vagy ketrecben tartják őket.

Másodszor nem tudom, mi tart neked 1,5 óráig három pici terkón, valószínű ritkán takarítod, vagy nem megfelelően almozod őket, vagy simán csak túl kicsi helyen vannak, és azért csinálnak nagyobb piszkot. Esetleg rossz a takarítási technikád :)

Amúgy a tenyésztpk rengeteg időt áldoznak az állataikra, hiába rutinosak már takarításban is meg minden másban, nem egyszerű dolog 30 hörcsögöt tartani. De ők ezt bevállalják, a több órás takarításokat is. Nekem egy átalakított szekrényben laknak az állataim, azt is több óra meg ecetben fulladozás kitakarítani a felszerelésekkel együtt, de bevállaltam, néha rászánok egy fél napot, és kész.

2011. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor terrárium, ha neked így jobb! Egyiket sem hiszem, nekem 1 dzsungi van 50x40x35-ös terráriumba és heti 1x takarítom és kb. 2-3 cm forgács van alattuk.. Vagyis már csak alatta. De most, hogy sajnos már csak 1 él, így fél óra kitakarítom. A 1,5 még 3 terráriumra vonatkott!
2011. dec. 30. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:

A terráriumot sokkal nehezebb takarítani mint egy egyszerűbb fajta ketrecet.

De ha sok a hörcsög, így is sok időt igénybe vesz a gondozásuk. Én úgy vettem nemrég egy hörit, hogy terhes volt, de nem tudta senki és 8 pici hörcsögnek adott életet. Mindet megtartottam és mindegyik kapott ketrecet külön-külön. Hát nekem is most így sok időt igénybevesz a gondozásuk. Míg megetetem őket az is minimum 1 óra hossza. Ha meg takarítom is őket az még több idő. Kevés olyan "szabad" napom van, hogy ne kelljen valamelyiket takarítani. Én alaposan tisztítom mindegyik kuckóját, odafigyelek rájuk és szívesen teszem, mert szeretem őket.

2011. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!