Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a gond? Új tengerimalac

Mi lehet a gond? Új tengerimalac

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy tengerimalacot és amióta itt van nem eszik (sem tápot, sem zöldséget/gyümölcsöt), nem iszik, csak a házában gubbaszt.Mit tehetek, hgy jobb legyen neki?

2011. dec. 31. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Szerintem vegyél neki agy fogkoptatót, és adj neki sok szénát. ÉS: SOHA NE HAGYD, HOGY FOGKOPTATÓ ÉS SZÉNA NÉLKÜL MARADJON! Az enyém attól halt meg... Először vedd kézbe, simogasd, beszélj hozzá, és különleges finomságokat adj neki, pl. jutalomfalatok, amiket boltban veszel. Engedd, hogy szaladgáljon a lakásban, de egy percre se veszítsd szem elől, mert mindenhova bebújik, és nem jön ki. Aztán egy jó óra vagy másfél óra múlva rakd a ketrecbe, és adj neki egy kis tápot, de keveset. Ha akkor sem, akkor próbáld kézből etetni. Amúgy milyen az itatója? Egy sima tálka, vagy amit a boltban vettél, olyan csőrös-golyós, amit a nyevével lököget és a ketrec oldalára kell felrakni? Ha tálka, akkkor cseréld le csőrösre, és a csőrösnél meg mustasd meg hogy kell, az ujjaddal lökögesd meg a golyót, és a kijött vizet rakd a szájához, és kend rá. Sok szerencsét! És ha nem válik be, mindenképpen vidd el orvoshoz!

2011. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Golyós itatója van, megpróbálom amit írtál. Köszönöm!
2011. dec. 31. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
idegen neki a hely legyen ellőtte mindig kaja és akkor egyszer nekilát enni !!!!!!
2011. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor az enyémet elhoztuk, 2 hétig úgy meg volt ijedve, hogy nemhogy mozogni, de még pislogni sem volt hajlandó... Sokat volt az ölemben, simogattam, ugyanakkor búvóhelye is volt, és lassan megjött a mersze.
2011. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Idegen a hely, a zajok, Te. Időt kell neki hagyni, hogy megszokjon, én az első pár napban nem is nagyon nyúltam hozzá, csak figyelgettem, hogy mit csinál. Aztán, mikor nappal is mert enni, megpróbáltam kézből is kínálgatni, lassanként sikerült és mivel barátja is lett, most van két boldog malackám, akik boldogan uíkolnak, popcornoznak (ugrálnak, mint a pattogatott kukorica), szaladgálnak.
2012. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Norina86 ***** válasza:

Be van stresszelve, mert új helyre került, ez természetes.

A faház ilyenkor nem ajánlott 1-2 hónapig, mert örökre félős marad, nem is mer kimenni, és nem mozog eleget.

Naponta 2-szer adj neki zöldséget és szénát, és ha letakarod egy fél-1 órára törülközővel, amikor eszik, nem fog annyira félni. Esetleg éjszakára is le lehet takarni a ketrecet egy törülközővel. Kb 1 hét után javulni fog a helyzet.

Nyugodtan vedd ki 15-30 percre naponta simogatni az öledbe, mert lehet, hogy félős, de a türelmes simogatás megnyugtató hatású, az anyukájuk törődésére emlékeztet. 1-2 hétig elég, ha naponta egyszer veszed ki, és többször benyúlsz a ketrecbe megsimogatni, úgy, hogy nem veszed ki. Utána bátran foglalkozz vele, nagyon szeretik a foglalkozást.

2012. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, éjjel (gondolom a sötétben nem félt annyira) már eszegetett, ivott is és egy kis időre a házikójából is kimerészkedett. :) Napközben nem nagyon mocorog de ahogy írtátok, idővel ez is biztos változik majd. :) Köszönöm még egyszer. További szép napot és boldog új évet! :)
2012. jan. 1. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak azzal egészíteném ki, hogy fogkoptató nem kell neki a széna a legjobb fogkoptató. Az állatkereskedésekben csomó olyan tengerimalac "snack"-et árulnak ami nem jó a malacnak néhány dolog amit ne vegyél neki: mézes rúd, bármilyen úgynevezett jughortos bigyó. (tejes dolgokat se adj neki)

Maj szerezz mellé egy társat, egyedül ne jó neki.

2012. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Már minden rendben van eszik,iszik,szaladgál,mint egy őrült.És már nincs egyedül.:)
2012. jan. 20. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!