Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon beteg a tengerimalacom!...

Nagyon beteg a tengerimalacom! SEGÍTSÉG!?

Figyelt kérdés
Ma műtötték meg a tengerimalacom, mivel tegnap este 2 döglöttet szült, hagytuk, hátha lessz neki még, de reggelre nem lett semmi, megműtötték (császár)Az oros 5-döglöttet vett ki) :/! Izgultam, nem hittem már nagyon benne hogy élni fog, mivel mikor vittem alig volt ereje...Meg már mások is lemondtak benne...Mondta az orvos, h melegítsem akkor nem pusztul el...így is teszek....De megfogtam és eléggé hideg! Mit tegyek...Így a jó? Mért hideg? Él...mert mozog, nagyon beteg ...lázas...úgy csinál, mint aki nincs észen össze vissza mozog (kába)...Remélem felgyógyull.Hobbim a tengerimalac tenyésztés és a lovazás...Segítsetek....Csak 13/L...vagyok..és nem sokat értek...egy tapasztaltabb választ kénék :)..Előre is köszönöm :)
2011. dec. 30. 13:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
13 évesen ne tenyéssz állatokat!!!
2011. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy te még ehhez. Vidd vissza a dokihoz.
2011. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
1 az nem is egyedül tenyésztem!...Segítenek a szüleim,,,csak szeretem őket, de van 4 felnőtt.....meg 5-picike malac, de nem viszem vissza...de nem tom hidegnek kell lennie?
2011. dec. 30. 13:46
 4/33 anonim ***** válasza:
Semmilyen emlős állatnak nem szabad hidegnek lennie. Nem véletlenül mondta az orvos, hogy melegítsd, különben kihűl. Ha így folytatod tovább, te fogod megölni azt a szerencsétlen állatot, tedd már fűthető terráriumba, vagy valahova, ahol MELEG van!!!
2011. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
35%
Valami rosszabb törölközőbe rakd bele vagy valami rossz ruhába és tedd a radiátor tetejére és ne nyissatok ablakot amíg nem gyógyul fel SAJNÁLOM szegény kis állatkád :'( Gyógyulást neki :) Ja és adjál neki langyos vagy meleg tejet NE TŰZFORRÓT de sztem ezt te is tudod ennyit kell tenned ha majd javulna vagy rosszabbulna az állapota akk írjál már nekem léccives köszi
2011. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Norina86 ***** válasza:

Valószínűleg vemhességi toxikózisa van, mivel a babák meghaltak benne, méreganyagok halmozódtak fel a szervezetében. A császármetszést az anyamalacok kb 98%-a nem éli túl. Ha szülési komplikáció van, rögtön orvoshoz kell vinni.

Tedd egy törülközőbe és vedd az öledbe nyugodtan és simogasd, hogy ne legyen egyedül, de nagyon súlyos az állapota, amit eddig írtál. Fecskendőből próbálhatsz neki szőlőcukros vizet adni, de túlélni valószínűleg nem fogja.


Mennyi idős a malac? Mennyi idősen tetted össze hímmel?

A tengerimalacoknál a szülés mindig kockázatos...

2011. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%
Na ebből okuljon minden szaporító, aki hozzáértés nélkül tenyésztőnek vallja magát. Nem az életkorod miatt ne szaporíts, hanem fejleszd a szaktudásod hozzá, és fajtatiszta, nem keverék malacokkal foglalkozz. Az anya malacon valószínűleg már nem segíthetsz, kritikus az állapota. Szerintem, ha komolyan gondolod a tenyésztést, akkor keress hivatásosokat, akik esetleg segítenek neked ebben.
2011. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Rikimisi ***** válasza:

A tengerimalacok semmilyen tejterméket nem tudnak megemészteni! Ez kortól független, így az anyatejen kívül semmiféle tejterméket ne adjál, főleg egy haldokló rágcsálónak. SAjnos én is csak azt tudom írni, h a mamán nem fogsz tudni segíteni, de az agóniáját legalább könnyítsd meg azzal, h egy kis puha plédbe csavard be és legyen melletted!

Nem írtad, h mennyi idős, de valószínű, h már összecsontosodott a csípője, így az elletéssel halálra volt ítélve ő és a picik is.

Tanulj, készülj fel, teremtsd meg a tudást és környezetet és csak utána fogj bele egy egzotikus állat tenyésztésébe. Ahhoz, h egészséges maradjon a mama és a kicsik, minimum fajtatiszta állat kéne...

Nagyon remélem, h ez a drága kis állatka és kicsnyei nem hiába pusztulnak el, tanulsz az esetből....

2012. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Te NEM (!) tenyésztő vagy, hanem szaporító!

Pontosan ezért nem ajánlják az átlag gazdiknak a szaporítást, mert a felmerülő komplikációkat nem tudják (tudod) lekezelni. Emellett így, hogy kedvenc (keverék) tengerimalacokat raksz össze, a tengerimalacok génállományát is roncsolod.

A malacoknak eleve pár fokkal melegebb a testhőmérséklete az embereknél. Ezért ajánlotta az orvos, hogy melegítsd, mert kihűl!!

Tejterméket NE adj neki, ezzel ártasz, nem javítasz a dolgon!

Tanulj egy kicsit a malacokról, mert különben nem csak egy malacot fogsz elveszíteni!!!

2012. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Fczere Péter válasza:

1, Ha jól számolom (2+5 halott baba) az 7(!!) kicsi. Ez 7 kölyök, ami egy tengerimalacnál rengetek. Általába 3-4 malac születik, az 5 ritkább, de ez is nagy alomnak számít már. Nem csoda, hogy gyenge a malac, 7 gyerek kihordása után te is az lennél.

2, Ha meghaltak már "odabent" a malacok, akkor ez minden bizonnyal vemhességi toxikózis. Kevés malac éli túl, de VAN túlélő.

Azt ajánlom, tedd meleg helyre ketrecestől, de biztos ami biztos, melegíts kályha, vagy konvektor előtt egy törölközőt. Ha jól átmelegedett, terítsd a ketrecére.

Nagyon fontos, hogy egyen,de annál is fontosabb, hogy jusson folyadékhoz. A császár (minden műtéttel együtt) az ilyen kistestű rágcsálóknál nagyon veszélyes. Mielőtt tenyésztésbe fognál, olvass el egy szakkönyvet, vagy nézz utána a dolgoknak itt az interneten. De szerintem pár évig még hanyagold ezt a témát, legyél boldog a most meglévő malackákkal, és ne(!) szaporíts!

2012. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!