Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha elég harapós a hörcsögöm...

Ha elég harapós a hörcsögöm és nem is lehet megfogni vagy megsimogatni akkor mit csináljak? Mondták hogy próbáljak kézből enni adni neki, de akkor nem fog megharapni? Aranyhörcsögről van szó

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bíztatlak: a hörim harapós volt, és az is maradt örök életében. Nem szerette, ha hozzá értünk, vagy az életterében takarítottunk. Kétszer ajándékozott meg minket egy-egy alomnyi kicsivel. Az első alomban (ahogy a másodikban is) egy kislány volt. Borzasztó módon uralkodott a többiek felett: verekedett, és még az anyukáját is felpofozta egyszer. Ők ilyen személységek voltak. Pedig aztán el lettek kényeztetve minden földi jóval.
2012. jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én is azt javasolnám h kézből etesd óvatosan persze, de talán vkinek vn jobb ötlete is
2012. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hangod nagyon sokat számít!! Beszélj hozzá minden nap, és úgy adj neki napraforgómagot, hogy fogod a két ujjaddal, hogy neki oda kelljen menni hozzá és kivenni!!


Nálam úgy szelídültek meg a hörcsik. :)

2012. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek pacibaráttal!

Nagyon fontos az is, hogy beszélj hozzá mindig, szépen, kedvesen, meglátod előbb vagy utóbb rá fog jönni, hogy szereted őt!

Én is így csinálom, és igazából nincs ezzel nekem semmi célom, csak annyira imádom őket, hogy nagyon gyakran szólok is hozzájuk ezt-azt, amikor adok nekik enni pl. és meg is van az eredménye! Olyan szelídek, hogy alig bírom magamról levakarni őket! :) Meg pl. kezembe van és szólok hozzá és az orrával megszagolja az én orromat, tehát látszik, hogy érdeklődik és ő is beszél hozzám! Meg egyéb jelekkel is jelezni szokták hogy ők is szeretnek!

Egyébként van még egy olyan ötletem is a számodra, hogy vegyél fel valami kesztyűt legelőször és úgy fogd meg a hörit, hogy ne tudjon belédharapni és így kínáld meg valami finom falattal (diót ajánlom!!), tehát így is el lehet kezdeni a szelídítést ha még nagyon harapós!

2012. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :) tegnap sikerült kivennem (igaz kesztyűvel) de nagyon kis aranyos volt, igazság szerint még annyit nem értek, hogy vettem neki tegnap ilyen mézes rudat, meg fogkoptatót, de egyiket sem használja, hanem a rácsot rágja non-stop :/
2012. jan. 17. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

A mézes rudat majd fogja enni előbb-utóbb, ha erre a magokkal összeragasztott rúdra gondolsz!

A fogkoptatót azt viszont nem biztos hogy fogja rágcsálni.

Én a fogkoptatóval kapcsolatban olyan trükköt csináltam, hogy pontosan oda raktam, ahol a höri rágta a ketrecét, így kénytelen volt először szanaszét rágni a fogkoptatót, hogy utána a ketrecet tudja rágni tovább. :)

2012. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!