Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csíkos mókusnak mekkora hely...

Csíkos mókusnak mekkora hely kell?

Figyelt kérdés
Tavasszal akarok venni egy Szibériai Csíkos Mókust és szeretném meg tudni mekkora hely kell neki?

2012. jan. 16. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit tudod kiengedni. Szerintem minimum vegyél egy 40x60 alapterületű 60 magasat. De ki kell engedni minden nap egy pár órára. Nekünk a fél délután kint tölti, elfárad, visszamegy és lefekszik aludni. Ha nem nagyon tudnád kiengedni akkor viszont hatalmas a terület igénye.
2012. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
úgy tervezem hogy napi 1x kiengedem tuti! tudom hogy ki kell engedni.
2012. jan. 16. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra figyelj még, mikor megveszed, hogy egy csapatból vegyék ki a mókust. Mivel territoriális állatok, ezért csak kölyökként viselik el a másik mókus társaságát. Ha egyedül van akkor biztos hogy felnőtt és már nem fogod tudni megszelídíteni.

Miután elhozod, három hétig minden nap vedd ki, de a földre ne engedd még le, csak magadon engedd, hogy legyen. Közben pedig a hasán keresztül lehet vele barátkozni, elég megvesztegethető állatok. :)

A miénk csettintésre jön, összeköti azzal, hogy valami kaját kap olyankor. :) Meg belebújik a melegítőnadrág zsebébe, persze szintén kaját keresve, mert oda szoktuk tenni, mielőtt megkapja... vagyis most már elveszi magától is. :D

2012. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

már beszéltem egy tenyésztővel és április környékén lesznek kicsijei és akkor fogok venni kicsit hogy megszokjon stb..

kezes legyen !

2012. jan. 16. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!