Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Holland törpenyúlról? Valami...

Holland törpenyúlról? Valami személyes tapasztalatra lennék kíváncsi

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire vagy kíváncsi? Barátnőmnek van 2, néha szoktam rájuk vigyázni én is.
2012. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy milyenek és milyen velük lenni mennyire lehet őket szabadon a lakásban tartani, mennyire okosak, miben különböznek a többi törpenyúltól ha különböznek.
2012. jan. 21. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a méretük és formájuk, amitől különböznek a többi törpenyuszi fajtától.

Az egyik pl. félénk, minden zajra összerezzen, nem lehet sokáig simogatni, öntörvényű stb.

A másik egy nyugodt, kiegyensúlyozott, órákig simizható bújós kis nyuszi.

Ha nyúlbiztos a szoba/lakás, akkor természetesen őket is szabadon lehet hagyni a szobában/lakásban.

Ha tenyésztőtől veszed, akkor ott kézhez szoktatott nyuszit fogsz kapni, aki valszeg nem lesz ijedős. Az, hogy később milyen lesz a "személyisége" pl. bújósság szempontjából, az lutri.


Ha ilyen piciben gondolkodsz, ajánlom a törpe rex nyuszikat (kinézetre nagyon hasonlóak a holland törpéhez), viszont nekik nem hullik a szőrük!


Nekem egyébkén törpe kosorrú nyuszim van.

2012. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem holland törpenyuszim van. Valóban annyi a különbség, hogy ő kisebb alapjában véve, mint a többi törpenyuszi, de már a kosorrúból és a többi nyusziból is tenyésztenek minit és törpét is (ami a mininél egy kicsit nagyobb :))Az én nyuszim nagyon bújós, és okos :) Szabadon van éjjel-nappal a szobában, de tényleg csak úgy engedd ki, ha vezetékeket és egyéb dolgokat, amitől baja lehet elkerítettél, vagy eltettél, hogy ne férjen hozzá. Nagyon hamar szobatiszták lesznek! Ha neked az állófülű nyuszi tetszik, akkor a holland jó választás :) Személyes tapasztalatok: mint írtam bújós, egyfolytában nyalogat, mellettem alszik:), okos: pl. mindig tudja, hogy mikor van a vacsi és reggeliidő :D Nagyon sok örömöt tud okozni, ha sok szeretetet adsz neki. Az viszont tény, hogy minden nyuszinak más személyisége van, és nem biztos, hogy amit kifogsz egy bújós kisnyuszi lesz, de ha sokat foglalkozol vele, és kicsit elkényezteted, akkor számíthatsz rá, hogy barátkozó, szelíd lesz :)
2012. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!