Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlról pár kérdés?...

Törpenyúlról pár kérdés? Többi lent

Figyelt kérdés
Nagyon büdös? mert utána olvastam és sokan azt írták h akármennyit takaraítom büdös... szokott harapni vagy nem jellemzző rá? honnan tudhatom h mennyi idős ha esetleg az eladó nem mondaná? Sok baj van vele? Meddig él? és még szívesen várok jó tanácsokat és hasonlókat előre is köszi :)
2011. márc. 29. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A törpenyúl nem büdös, csak ha nem takarítod, bár a bakok vizeletének erősebb a szaga. Nem jellemző rá a harapás, csak akkor, ha rá van kényszerítve, de miért kényszerítenéd, nem igaz? Nem szabad viszont elfelejteni, hogy ők nem feltétlenül szeretnek dögönyözve lenni (van, akié igen, van, akié nem), elvégre prédaállat, így ezt tiszteletben kell tartani. Lehet, hogy bújósat fogsz ki, lehet, hogy tartózkodóbbat. Az enyém pl. imád simogatva, szeretgetve lenni, de gyűlölné, ha felvenném, olyankor azért morci tud lenni. Nem mondja meg az eladó, hogy mennyi idős? Onnan ne vegyél nyuszit... A sok baj azért elég relatív, végülis egy élőlényt veszel magadhoz, akivel törődni kell, ha ez bajnak számít, akkor van vele, de mi számít bajnak? Egy macskával sok baj van? Kb. öt évig él. Ezen az oldalon sok kérdésedre választ kapsz. www.torpenyul.hu
2011. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem büdös csak ha wc-ét 1 hónapig nem takarítod, 5-6 vagy akár tovább is élhetnek attól függ hogy hogyan vannak tartva

és idősebb korában vigyázni kell mert veszélyes betegség is kialakulhat.Nekem rendes házi nyulam van és már 6 éves és nem rég kellett műteni (kb. 10 napja) mert valami daganat alakult ki rajta (ez a korral jár) és ez a daganat 1 év alatt újra kialakulhat.

jah és arra is vigyázni kell hogy ne egyen sós mogyorót csak sótlanat és abból is naponta csak 1 pár szemet és a nyulak mindent meg kostollnak aminek szerintük jó az illata és vagy ízlik nekik és eszik tovább vagy nem ízlik nekik (mi így jártunk a csokival, de már nem szokott kapni, szerez magának)

2011. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyuszi egyáltalán nem büdös. Mivel naponta 5-6-szor is alaposan végignyalogatja magát, a szőre tökéletesen tiszta, a bőrének pedig egyáltalán nincs semmi szaga. Szerintem a legtisztább állatok a világon. A wc-jüket minden nap ki kell pucolni, mert 1 nap alatt telepisilik, ha ezt elmulasztod, bizony terjenghet nyúlszag a lakásban, ezt tényleg nem szabad elhanyagolni.

Általában a nyuszik nem harapnak, de előfordulhat, hogy ha ivarosodnak, kissé agresszívvá válhatnak és a kezedhez kaphatnak, de az ivartalanítással ezek a tünetek teljesen megszűnnek. De ez is nyuszitól függ, nálunk a kislány még ivartalanítás előtt van, de a legkedvesebb kis jószág így is. A simogatást, dögönyözést szereti, de utálja, ha fel akarom venni, ezért nem is szoktam.

Az ivaros nyuszik átlagéletkora 3-6 év, az ivartalanított, helyesen táplált nyusziké akár 8-10 is lehet.

Hogy sok baj van-e velük, az eléggé relatív. Oda kell rájuk figyelni, mert állandóan rágnak, és így veszélyes helyzetekbe kerülhetnek. Mielőtt az ember nyuszit visz haza, először nyúlbiztossá kell tenni a lakást, például a vezetékeket felemelni vagy eldugni a szőnyeg alá, szobanövényeket biztonságba helyezni. És még ha ezeket meg is tetted, a nyuszik elég kíváncsiak és ravaszak ahhoz, hogy bejussanak oda, ahova nem akarod, így állandó felügyeletet igényelnek. A bútorokat, a szőnyegeket és szerte hagyott ruhákat, könyveket szintén megrágják, erre fel kell készülni és el kell fogadni. Viszont szobatiszták a nyuszik, kedvesek, simogatnivaló kis gombócok a puha bundájukkal, és egy percig sem lehet mellettük unatkozni.

2011. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek :) azt még meg szeretném kérdezni h nektek mi a véleményetek törpenyuszi vagy tengeri malac? mert nekem mindkettő aranyosabb de van aki szerint a malac jobb mert nem olyan büdi meg ilyenek
2011. márc. 30. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nyúlimádó vagyok, úgyhogy szerintem nyuszi.Nyunyó sem büdös, ha rendszeresen van takarítva.
2011. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!