Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 fiú tengerimalacot (apát és...

2 fiú tengerimalacot (apát és fiát) lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Apuka és a kisfiú malacka (még csak 1 hetes)marad nálunk,és nem tudom hogy lehet e együtt tartani őket.Másik kérdésem hogy az anyától 4 hetesen kell elválasztani őket,és akkor már örökbe is lehet adni?
2012. jan. 21. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha az apa nem bántja a kicsit,akkor lehet őket együtt tartani. De nem tiszta a kép,hogy most ki hol van? Az anya és az apa is a tiétek,de most az apa még külön van és 1 kölyköt megtartasz,és majd össze akarod rakni az apával az anyát és a kicsinyét? Ha igy van,akkor lehet,próbáld meg és nagyon figyelj,az apa legkisebb gorombaságára vedd külön!!! Nekem sok alom született,sokszor az apát ki se vettem az anya mellől,úgy szült meg,semmi gond nem volt,nem bántotta a kicsiket,de jobb,ha külön van,mert az anya nyugodtabb. Ha nagyobb lesz a kicsi,akkor ismertesd öket össze. Azt meg látni fogod,hogy az anya mikor választja el a kicsiket,én mindig rá biztam. Ha már nem szoptatja és közömbösebb vele,akkor mehet.
2012. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van az apa meg az anya ,született 2 kicsi(fiú,lány),de ellés után az apát külön tettem.Anya a kicsikkel másik ketrecben van.Anyát és lányát együtt el viszik,én az apát és a kisfiút tartom meg.Sajnálom őket kiivartalaníttatni,nem szeretném h bármelyiknek baja legyen,így inkább megválok az anyától.Nem bántja az apa a kisfiút,együtt vettem ki vele ma,azért hogy szokja,mert nagyon szomorú mióta egyedül van a ketrecében,hiányzik neki az anya,együtt nőttek fel.Szóval apát szoktatom a kicsihez,nagyon aranyos volt vele,búgott neki.Nem bántotta.A pici is bújt hozzá.
2012. jan. 21. 22:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Reméljük később se lesz gond,ha a kicsi már ivarérett lesz. De szerintem ha együtt lesznek megszeretik egymást,nem lesz gond.
2012. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is remélem nem lesz gond.Köszi a választ!
2012. jan. 21. 22:42
 5/10 Norina86 ***** válasza:
100%

A malackák 4 hétig szopnak, utána is bújnak az anyjuk alá, de akkor szokták őket leválasztani. Kb. pár napos kortól kóstolgatják a zöldséget, szénát, érdemes annyit betenni, hogy vékony szeletkék nekik is jussanak.

A fiút szerintem 4 hetes korban tedd össze az apával, 1-2 napig biztos kergeti egy kicsit, mert rajta lesz a nőstény szaga, és a fenekét szagolgatni fogja ,hogy megállapítsa a nemét. (A legjobb egy felnőtt hím mellé egy kölyök, szóval hosszú távon nem lesz gond, mert megszokják egymást, és mire a kicsi felnő elmarad a dominanciaharc.) Szerintem kint se találkozzanak addig, mert rajta van a picin a nőstény szaga, ezért kergetőzés lehet és stresszeli a picit.

A kislányt és az anyát még ketrecen kívül se engedd össze az apával, mert befedezheti az anyát, és a malacok 5 hetes korukra ivarérettek, ezért a külön nemű testvéreket sem szabad onnantól együtt tartani.

2012. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó:köszi a választ ,ma meg is ilyedtem mert betettem a fiú malacot az apához és kergette,nem tudtam miért ,de most már megvan:):)
2012. jan. 22. 19:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek Norinával, az apa biztosan elfogadja majd a kisfiút, ha a nőstények nem lesznek már a közelben. Arra tényleg nagyon figyelj, hogy kint se engedd össze az ivarérett fiúkat a lányokkal, mert pillanat alatt befedezi, és akkor megint vemhes lesz a lány. Sokan együtt tartják a fiúkat és lányokat, hagy szaporodjanak, de ez nagyon felelőtlen magatartás. Örülök, hogy te gondoskodsz a megfelelő tartásról, és azonos neműeket hagysz együtt.
2012. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Mióta anyuka malac megellett külön vannak,nem engedtem őket össze,csak ha az ölemben voltak.De most már,hogy ne szenvedjen az apa az anya hiánya miatt,inkább már többé nem is veszem ki őket együtt,hogy az apa el felejtse.Tudom a szagát érzi és hallja a hangját,de talán jobb neki ha nem látja.:(
2012. jan. 22. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet,csak nehogy úgy járj,mint én....fél éves malim mellé vettem egy 2 hónaposat.imádták egymást a kezdeti zökkenők után,de egy ideje folyamatosan nyírják egymást,értsd szőrcibálás,forgácscunami...szal elválasztottuk a ketrecet,most már csak kattognak a másikra látatlanba.
2012. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

09:52-es:


Ez azért van, mert azonos neműeknél minimum fél év korkülönbség kell legyen. Ha megvan a fél év (vagy több), akkor egyértelmű lesz, hogy ki a domináns! Jobban járnál, ha elajándékoznád az egyiket és sokkal fiatalabbat vennél helyette!

2012. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!