Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszim tépi a ketrecét. Mit...

Nyuszim tépi a ketrecét. Mit tegyünk, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés

2012. jan. 22. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
én olyankor kívülről rácsapok egy nagyot a ketrecre ott ahol rágja és leszidom a nyuszit, két nap alatt leszokott így róla
2012. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtutibb, ha nyúlbiztos a szoba és ki tudjátok engedni. Amúgy éjszaka zajong? Volt egy időszak, amikor nem lehetett teljesen szabadon a nyuszim, olyankor éjszakára kiraktam a ketrecét az előszobába.

Ha éjszaka/hajnali órákban zajong, megpróbálhatod letakarni a ketrecét vmivel, persze ne teljesen, vkinél beválik, nálunk nem sikerült.

2012. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nyúlbiztos a szoba, ki is szoktam engedni! Már ivartalanítva is van, úgyhogy az sem lehet gond, hogy tombolnak a hormonjai! :) Már a letakarós módszert próbáltam, és nem jött be. Általában olyan hajnali 5-6 óra körül kezd el zajongani, amikor éhes. Erre azt a tanácsot kaptam, hogy ne adjak neki ilyenkor enni, mert akkor hozzászokik, hogy akkor kap kaját, amikor ő akar. Tudom, hogy egy élő állat van a szobámban, és ezt én vállaltam, de most nagyon hangos! Igazából csak ez ketrec tépés zavar, a többi zaj nem. Volt már tengerimalacom, és ő is zajos volt, és az sem zavart. Úgyhogy most marad akkor a ráijesztős módszer! Hátha! :)
2012. jan. 23. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
én vagyok az első aki írta h csapj rá a ketrecre.nekem 3 nyuszim van,mindnek volt egy időszaka amikor kamasz volt és vagánykodni akart ezért rágta a ketrecet,de ma már egyik sem csinálja.nem azért zajonganak 5-6 óra körül mert éhesek,hanem mert a nyusziknak ilyen a biológiai órájuk,reggel 5-6 és este 10-11 körül a legaktívabbak.nekem egész éjjel kint vannak és rendszerint engem is jönnek felébreszteni hajnalban,jönnek pusziszkodni de ennyi,már nem tépik a ketrecet.és inkább ne takard le a ketrecet,mert akkor nem tud szellőzni,és a pisijükben van ammónia amitől náthát kaphatnak.hidd el beválik,csak legyél következetes,és mindig csapj rá ha rágja és szidd is le.ez enyémek még csak meg sem sértődtek rá.a nyuszi addig nyújtózkodik amíg hagyod neki,hidd el tudja ha rosszalkodik csak ők ilyen érzelmileg zsaroló típusok,eljátsszák h haragszanak h pitizz nekik:)nem szabad hagyni mert akkor a fejedre nő
2012. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem következetesnek lenni, de nagyon kis rafkós a nyuszim! :)
2012. jan. 29. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!