Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit kell ennie egy hörinek?

Mennyit kell ennie egy hörinek?

Figyelt kérdés
van egy hörcsögöm és félek, hogy nagyon keveset eszik, mert úgy figyeltem meg, mintha kevés kaja fogyna a tálkájából. ez normális? és a hörik nem isszák a vizet? egyrészt vhol olvastam, másrészt tapasztaltam, h mikor vizet tettem be neki, nem itta. ezért almaszeleteket teszek be neki, ebből tudja fedezni a folyadékszükségletét ugye??....:S
2012. jan. 26. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell neki víz, bár én tettem be neki, jól elszórakozott vele. Gyümölcsöt is szokott kapni az enyém. A tálkájába ilyen hörcsögkaját szoktam rakni, és annyit eszik, amennyi jól esik neki, bár általában kiválogatja. Adhatsz neki még sajtot, uborkát, olyan egészséges ételeket, amiket te is szeretsz. Csokit nem szabad neki, de egy pici én adok neki néha, mert szereti. Arra figyelj, hogy mindig legyen bent neki valami lédús gyümölcs, vagy züldség.
2012. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha nem iszik, az én hörcsögeim sem isznak, szerintem fedezik a sok lédús gyümölcsből.

A lényeg hogy sok, minél változatosabban adj neki gyümölcsöket, meg hörcsögnek való vitaminos magkeveréket. És sajtot is imádják meg a diót és kekszet is! Heti 1-szer adjál neki keményre főtt tojást vagy főtt/sült csirkehusit is (fűszermentesen és ne legyen olajos se). A főtt tésztát szintén imádják, néha-néha azt is lehet, meg túrót is...stb.

2012. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor megnyugodtam. :)
2012. jan. 27. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!