Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért árulnak az állatkeresked...

Miért árulnak az állatkereskedésekben rágcsálóknak való kukoricát, szotyit, mikor sokan azt mondják, azt nem is szabad ennie például a tengerimalackáknak?

Figyelt kérdés
Én még a tápjából is kiszedtem, ma meg megláttam a boltokban, külön fél kilós kiszerelésekben... Most akkor baj ha eszi, vagy van aki vesz is nekik ilyet?
2011. nov. 21. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért, miért... :) sok ételnek csúfolt szemetet árulnak még az embereknek is, nemhogy az állatoknak... a magkeverék nem tengerimalacnak való, pláne ezek a "standard" kis csomagok, amiben jószerivel csak kukorica meg napraforgó van.
2011. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
mert abból van a bevétel...ne add neki egyiket se a tengerimalackádnak, mert tele van olajjal, felpuffasztja, és a bélrendszerének sem tesz jót...ez az eladókat nem érdekli...sokan vannak akik nem tudják helyesen táplálni(sajnos) az állatkáikat, és mivel régen felhizlalás céljából a házinyulaknak adták, valamiért megrögzött szokás lett :S
2011. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Halywood tàpot nagyon ajánlom!!!
2011. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Eszem ágában nem volt neki olyat venni. :)
2011. nov. 21. 22:16
 5/19 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam kiszedni belőle. Vannak benne olyan anyagok, amiket ha akar ehet. Én szoktam ilyen zacskósat is venni neki. Az én tengerimalacom kieszi belőle a nyúltápot, aztán a búzát, árpát zabot, majd ha elfelejtenék neki adni (úgy hallottam nem kell neki ilyet adni, szóval nem is kap minden nap) akkor megeszi a napraforgó magot és a kukoricát is. Amúgy az őshazájukban csak szénával és fűfélékkel etették. Alkalmanként (mivel ott meg is eszik őket) adhatnak nekik kukoricát is gondolom. Na mind1, én vidéki vagyok, meglepődnék rajta ha külön látnám az állatkereskedésben. Biztos nem tudnák eladni. Nekem trópus és birks van itthon. Úgy látom egyikbe se rengeteg a kukorica inkább a zacskósban a búza:S (esetleg a dobozosban a széttört kukorica) Ti mit adtok neki főként? Mármint árpát, búzát, zabot, nyúltápot csak? (a széna és a zöldségek mellé természetesen) Még ő az első tengerimalacom:P
2011. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A másik ilyen a káposzta és a krumpli? Ti erről mit tudtok? Most lehet nekik adni vagy sem? Már annyi helyen olvastam minden félét hogy rá bízom. Ő megeszi, így kapott. Ti adtok a tieiteknek?
2011. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én nem adom egyiket se! Semmiképpen! Hiába bízod rá, ő meg fogja enni, de baja is lehet tőle! És ő ezt nem tudhatja. Egyébként az állatkereskedésből, ahonnan elhoztam a malackám, ott mondták hogy adtak neki ilyesmit is, csak mértékkel. Én nem kockáztatom. Tegnap vettem neki tápot, abból is most kimondottan olyat vadásztam, amit nagyon dicsértek. Ezért vettem neki Cavia Crispy-t. :) Meg jutalomfalatokat is vettem neki, de meg se kóstolja. :(((
2011. nov. 22. 08:52
 8/19 anonim ***** válasza:

Sajnos sokszor nem figyelnek oda arra hogy az adott állatnak szánt keverékbe mit tesznek.

Én amikor megvettem a nyuszimat akkor szembesültem vele hogy jól meg kell nézni mit vesz az ember.

Mielőtt vettem a nyuszit kicsit körbe néztem a tartásával kapcsolatba, mindenhol azt olvastam hogy csonthéjas gyümölcsöt mint pl a barack nem ehet a nyúl.

Bementem az állateledeleshez és rögtön kezembe akadt egy dobozos táp, rajta egy édes nyuszika "Törpenyúl táp keverék felirattal" Az alsó sarokban a főbb összetevők, köztük a barack.Rögtön vissza tettem, és az eladó előtt hangosan megjegyeztem hogy mi a francot keres barack a nyúltápban mikor azt szigorúan tilos a nyúlnak adni.

2011. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A kukorica nem csak egészségtelen (keményítőt tartalmaz), hanem betörhet a tengerimalac foga is. Sajnos ez nem ritka esett. A hántolatlan szotyival meg az a baj, hogy hízlal, a tengerimalac nem hörcsög nem tudja kibontani, ezért úgy eszi meg ahogy van. Amivel a baj, hogy beszorulhat a fogába (lehet te észre sem veszed)vagy megszúrja az ínyét ami begyullad,gennyes lesz... vagy a beleit kiszúrja. Aztán majd az állatorvos mondhatja, hogy nem kellett volna neki ilyet adni. Be kéne tiltani az ilyen tápokat. Magyarországon két táp fajta van amit nyugodt szívvel ajánlanak és jók is. Egészségesek, nincs benne felesleges anyag, van benne sok vitamin és nem hízlal. Ezek a Versele-Laga Cavia tápok (Pro, Nature, Crispy, Complete (ez a legjobb), és Re-Balance öreg vagy túlsúlyos malackáknak). A másik a Vitakraft emotion és ebből a márkából is csak az emotion.

Keves korábbi válaszoló: se krumplit se egyéb k betűs zöldséget ne adja a malackádnak valamint salátát se hacsak nem 100%, hogy bio. A saláta raktározza legtöbb méreganyagot, vegyszer magán ami nekünk embereknek "még nem árt" de egy olyan picike szervezetnek mint a malacok halálos lehet Egyetlen rossz saláta is!! Valamint valaki írta a nyúltápot. Akkor beszéljünk erről is mint azt a neve is mutatja a nyúltáp a nyusziknak való, és nem a tengerimalacoknak. Teljesen más szervezet teljesen más igényekkel ezért ami jó az egyiknek az nem (feltétlen) jó a másiknak is. A nyúltápot add a nyuszis ismerőseidnek és légy jó gazdi vegyél rendes tápot inkább!

2011. nov. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kicsit utána olvasgattam figyelmesebben ennek:)Egy nagyon hasznos oldal szerint a kukoricába K vitamin van, (és ezért mértékkel gondolom de) lehet adni neki. A krumpli/burgonya kérdést nem igazán sikerült helyre tennem:S Van ahol azt írják ehet, van ahol azt hogy nem. A káposztára is csak annyi, hogy puffaszt:S Én adtam neki a múltkor, semmi baja nem lett de ezután csak nagyon keveset kap ha kap is. A salátás dolog, ez a bio nem bioról tudnék mesélni. A bioboltos bio 100% hogy nem olyan értelemben bio mint ahogy azt gondolnátok (sok agráros, agrárménök ismerősöm nagyon szép és izgi dolgokat mesélt) Konkrétan az éjszaka permetezett kategória mind :S Olyan 15 éve tartok minden féle kisállatot (papagájjal kezdtük, hal teknős, höri, degu, egér stb) de a környéken még a felsorolt kisállateledelekkel nem találkoztam:S Most is csak ez az egy féle volt konkrétan tengerimalacoknak:S Na mind1, megér szerintem egy kérdést:)
2011. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!