Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik lehetnek ezek a tengerimal...

Mik lehetnek ezek a tengerimalacom szőrén?

Figyelt kérdés
Világos a szőre is a bőre is. Apró kis barna pontok, és mintha 1-2 mozgott is volna. Atka, vagy valami tetű? A bőrén nem láttam egyet se, sem a szőre tövénél. Allergiája vagy valami betegsége már volt, akkor vakarózott és hullott a szőre. Akkor az állatorvostól kapott injekciót, az el is múlt neki, kb fél éve volt. Ezek most nem tudom mik. Nem vakarózik, semmi baja. Jókedvű és eszik úgy ahogy szokott. Megint vigyem állatorvoshoz? Vagy elég rá valami sampon? Esetleg a másik malacom szőrén is lehetnek? Ő sötét szőrű, rajta nem igazán lehet észrevenni semmit.
2012. jan. 29. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ezek élősködők. Orvoshoz kéne vinned mindkét malackát, ahol Sh Rodemecin Spot-ot fognak nekik adni (szúriban a legjobb). Feltétlen új almot kell a kezelés után raknod alájuk, és azt minél többször cserélni, hogy meggyógyulhasson. Az oltást rövid időn belül (1 hét) ismételni kell majd.

Fontos, hogy ecetes meleg vízzel az egész ketrecet és a benne található összes tárgyat ki kell fertőtleníteni!

Sampon gombás fertőzés esetén szükséges (Nizoralos), itt nem kell.

2012. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem, köszi.
2012. jan. 29. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!