Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fa pellet tengerimalac alá?

Fa pellet tengerimalac alá?

Figyelt kérdés
Most forgács + fürdőszobaszőnyeg kombinációt használok, de hallottam már ilyen megoldást is. Mi a véleményetek? Van a ketrecben külön csak forgácsos rész is, csak azt valahogy mindig ráhordja a fürdőszobaszőnyegre... Érdemes váltanom?

2012. jan. 29. 16:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ehhez milyen pellet kell és milyen árkategóriában mozognak ezek?
2012. jan. 29. 16:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp ajánlom a fapelletet mert sokkal jobb a nedvszívó képessége és a szaglekötő hatása.
2012. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pelletből a puhafa pellet a legjobb, de ha csak keményfát kapsz, az sem probléma. Lehetőleg fűtésre használt változatot vásárolj, mert az sokkal olcsóbb mint az alomnak árusított. A fűtésre árusított fapellet 60-65 ft./kiló áron kapható.
2012. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is pellet+szőnyeg kombinációt használok és szerintem is váltsál te is. A pelletnek a szagmegkötése sokkal jobb, hosszú távon olcsóbb is mint a forgács.

Amikor cseréled a pelletet érdemes gyümölcsmosó tálban átszitálni így tényleg csak azt dobod ki ami már elporladt, így még olcsóbb lesz.

DE! kisállatok alá csak az almozásra árult pellet való a másik nem! Igaz sokak számára csábító a fűtésre való is, de annak közel sem olyan jó a nedvszívó képessége mint az almos pelletnek. Nem való nekik a fűtésre való!

Nem tudom, hol laksz de Fressnapfban lehet mindig kapni (honlapjukon az árat is meg tudod nézni). Megkerestem neked, hogy néz ki, hogy felismerd:

[link]

2012. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképp váltani fogok. :))) Még annyi lenne a kérdésem, hogy utánanéztem az áraknak és a kiszereléseknek az interneten, és hogy például pelletből egy 4 kilós kiszerelés meddig elég? Gyorsan elfogy egy tengerimalac alá? Nincs viszonyítási alapom, ezért kérdezem. Forgácsból a 850 grammosat szoktam hetente, kéthetente vásárolni neki.
2012. jan. 29. 20:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nedvszívóképesség viszonylatban nincs különbség a pelletek között. Max. azt kell megnézni, nehogy gázzal átitatottat vegyen neki az ember.

Én nyuszi alá rakom és heti 1x elég cserélnem, így egy 15 kg-os zsák, ami a Tescoban 1500 Ft, min. fél évig elég.

2012. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sehol nem találtam fapelletet. :( Panzisat találtam itt a városban az egyik kereskedésben, de csak 2,5 kilós, és majd 1000 forint. 2 almozásra elég egy zacskóval... :/ Ha esetleg Szegeden járok, hol érdemes megnéznem? Valaki esetleg tud ebben segíteni?
2012. febr. 16. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Fressnapf nem tudom van-e a környékeden ott mindig van. Esetleg Zoodom vagy mi (ez nem ismerem annyira) ott is van talán. Ha ilyen helyen nem találsz neten lehet venni akciósan házhoz szállítással, sok helyen van ingyen házhoz viszünk ezen a napon a hónapban akció.
2012. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem,nincsen sajnos a közelben. Szegeden tudom esetleg majd valamikor megnézni, viszont a honlapon nem találtam meg, hogy lenne, illetve milyen árban.
2012. febr. 16. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Faforgácsot rakj!

Az tetszik nekik.

2012. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!