Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért írják néhol azt, hogy...

Miért írják néhol azt, hogy télen nem szabad uborkát venni a tengerimalacnak?

Figyelt kérdés
Én kígyóuborkát szoktam a Tesco-ban, az a kedvence... Persze, nem szezonális dolog, de télen ugyan mi az?

2012. febr. 4. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert ilyenkor nem kapsz Magyarországon termelt uborkát, hanem külföldről hozzák be. Azért, hogy jól bírja a szállítást, és sokáig frissnek tűnjön, különféle mesterséges anyagokat (~vegyszereket) használnak rajta. A malacok pedig elég érzékenyek erre. Lehet, hogy rövid távon nem pusztul bele, de ha rendszeresen kap, megbetegedhet.

Az uborkát egyébként sem szokták ajánlani a malacoknak, mert bár imádják, tápértéke nem nagyon van számukra, így csak hízlal, a malacok pedig elég hajlamosak az elhízásra. Télen én almát, céklát, zellert (ez az abszolút kedvenc náluk), répát és petrezselymet szoktam adni. (Lehetőleg piacról beszerezve.) Ezekből nem sokat, inkább ez csak "nasi", 3 malacra kb egy negyed alma (naponta), vagy hasonló méretű darab a többiből.

Ha mégis ragaszkodsz a teszkós uborkához, mindenképp hámozd meg.

2012. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom amiket javasoltál, köszi. :) Az enyém egyébként az uborkát és a paprikát imádja, de szokott kapni répát, paradicsomot, almát is. Csak ezekért annyira nincs odáig. :)
2012. febr. 4. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Paprikát, uborkát, paradicsomot én is szoktam adni nekik, de csak nyáron, és csak megbízható helyről, ahol biztos nem vegyszerezik. Répa és zeller levele is nagyon tetszik nekik. A paradicsomot pedig csak 2 eszi meg a 3 malac közül. Ajánlom neked a gemon.ro weblapot, ott is írnak jó ötleteket, hogy hogyan lehet változatosabbá tenni az etetésüket.
2012. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
360FT ért? ezért nem szabad!
2012. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
360 Ft? Én olyan átlagosan 150-ért veszem darabját az előre becsomagoltnak egyébként.
2012. febr. 5. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:
tegnap néztem 360- 340 ft és ez nem egy cégnél! ez 2 hete 150 ft volt!
2012. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ezen most meglepődtem! Ennyiért nem fogom megvenni,az biztos.
2012. febr. 5. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Télen az is nagyon jó, ha növesztesz macskafüvet (egy hét alatt nálunk 5 cm-s lett) és ebből adsz neki! Arra ügyelj, hogy ne tedd le elé az egész tálat, hanem ollóval vágd vissza, így tovább nő, mert nem húzza ki a magokat.. :) Búzát és kukoricát is lehet csíráztatni, vagy megvenni egy cserepes petrezselymet, ami ugyanúgy működik, mint a macskafű.. :) Én céklát is szoktam ilyenkor adni, de fontos, hogy csak napi kétszer 2-3 karikát adj neki ezekből! Sose adj egy féléből sokáig, mert ha épp vegyszeres, felhalmozódik a szervezetében!
2012. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kilója 900 ft.. :((
2012. márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!