Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatunk-e lógó fülü törpenyul...

Adhatunk-e lógó fülü törpenyulnak zöldséget, és gyümölcsöt 31 naposan, ha előtte a tenyésztőnél már kapott ilyene ételt, vagy hanyagolni kellene ezeket a nyuszi 3-4 hónapos koráig?

Figyelt kérdés
3 napja került hozzánk egy lógó fülü törpenyúl. Most 31 napos. Az alomból ahonnan elhoztuk ő volt a legnagyobb, és legmozgékonyabb. A tenyésztőtől megkérdeztük hogy mit ehet a nyuszi, ő azt tanácsolta hogy főleg szénát adjunk neki,de már kapott almát is náluk, igy ezt mi is adtunk neki, a szénát szinte egész nap eszi, ma pedig sárga répát is adtunk neki. Vizet is iszik, bár nem tul sokat. A nyuszi vidám, mozgékony, szaladgál, ugrándozik az egész szobában, ürüléke kemény apró szagtalan bogyószerű. Most olvastam neten hogy zöldségféléket, és gyümölcsöt csak 3-4 hónapos kor után lehet fokozatosan bevezetni az étrendjükbe. Ez eléggé meglepett minket, mert jónéhány "nyulas" emberrel beszélgettünk, akik ezt nekünk nem említették. Neten továbbá sehol nem írják azt, hogy mit kell adni az egy hónapos nyúlnak a szénán és a vizen kívül. Gondolom nem csak azt, a nyultáp meg szintén tartalmaz zöldséget,gyümölcsöt meg gabonaféléket. A nyuszi szabályosan követeli az almát, de a répára is kezd rákattani.
2012. febr. 5. 00:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én nem adnék neki a helyetekben. A nyúltáp egyébként javarészt búzát, stb. ezek örleményét tartalmazza..
2012. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Alexandra, akkor szerinted csak szenat es nyultapot meg vizet az itatojaba?
2012. febr. 5. 12:59
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez a biztos. Ill. amit biztosra tudtok, hogy kapott korábban is, ahogy írtad az almát, azt alkalmanként adhatsz neki.

De biztos, ami biztos, én megvárnám a 3 hónapos kort.

Ne aggódj, nem fog hiányozni az addigi étrendjéből!

2012. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!