Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy csináljam?

Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy vegyen nekem egy hörcsögöt?Mindig azt mondja, hogy az büdös, ezért a lakásba be sem teheti a lábát.


Segítsetek!


2012. febr. 13. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok mást mondani, mint azt, hogy ha nagyon nem kedvelt vendég az a hörcsög, akkor talán jobb is lenne neki, ha nem kerülne a ti lakásotokba. Anyukádnak viszont szíve joga, hogy szeresse, vagy ne szeresse a hörcsögöt. Sajnos ez van. A szülő akarata ellen tartott hörcsög pórul jár, mint ahogy esetleg te is.
2012. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!

csak annyit akarok mondnani neked hogy egy hörcsög tartása nem annyira olcsó(vagyis az alapberendezés)... bár mindenki azt mondja hogy rgy 30x40-es alapterületü ketrec elég.... ez nem igaz... a hörcsögönek óriási a mozgásigényük....ezért kell neki:

-100x50-es terrárium (üvegesnél lehet megragasztani... úgy nem annyra drága, lehet úgy is csinálni, hogy 3 oldalát fából megcsinálod... és csak a negyedik oldala üveg...ja meg a tetejére kell valami rács, a magassága meg olyan 60cm -es legyen!)

- 20-25cm-es átmérőjű futókerék , aranyhörcsögnek: 25-30cm

[link]

[link]

[link]

semmiképp ne legyen ilyen: [link]

[link]

mert túl kicsi, tönkremegy a gerince, "ollós" azaz becsípődhet a lába

- egy kb 20x20-as alapterületű és 15cm magas fa házikó [link]

-nagyon sok fa bújóka [link]

[link]

[link]

- egy homokfürdő csincsillahomokkal(!) [link]

[link]

- egy ilyen "ásódoboz" [link]

[link]

- 2 db etetőtál (zöldség-gyümölcs,magkeverék) [link]

[link]

- egy itató (terráriumra tapasztható,akasztható)


tudom erre most a legtöbben azt mondanátok hogy felesleges pénzkidobás, de hidd el, hogy én csak a legjobbat szeretném a hörcsögöknek

az összes magyar honlapon azt írják hogy elég egy 40x30cm- es alapterületű ketrec de nem hinném hogy abban jól érezné magét a hörcsögöd [link]

[link]

a hörcsögöd sokkal jobban érzi magát egy ilyenben : [link]

[link]

[link]

semmiképp ne legyen :

- hörcsög vattája, mert rákötődhet a lábára és azt hiszi hogy meg lett kötözve , ezért le is rághatja a saját lábát

- hörcsöggömbje mert nem jó a szellőzése(!) , csak azért hajtja hogy a tetejére jusson, mert úgy gondolja ott lehet hogy ki tud szabadulni

- műanyag csőrendszer, mert nincs jól szellőzteteve



- nem szabad párban tartani!!


tudom most mindenki azt mondja hogy totálisan hülye vagyok... de ha pl. néhány német hörcsögös oldalt elolvastok akkor látjátok hogy ők pont azt írják mint én

kedves kérdező.... szerintem még mond anyudéknak hogy csak a te szobádban lenne és te gondoznád a zsebpénzedből...(kívéve az alapfelszerelések... azokat mondjuk kérd szülinapodra)

2012. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jahh előző vagyok

még fontos hogy legyen szénája (ezt csak igy bedobod a terráriumba és ő valószínűleg majd beviszi a házikójába és fészket épít)

etetés:

naponta kapjon friss zöldséget,gyümölcsöt (alma, répa, uborka, paprika, saláta-kis mennyiségben)

semmiképp sem haphat K-betűs züldségeket, hagymát, sütit, sós nasikat!

magkeverék: kisállatboltban lehet kapni hörcsögkaját... annak általában a felét sem eszi meg.... ezért ajánlom hogy vegyél nagypapagáj eleséget+ "pestrige nature" eledelt+ "versege-laga hamster complete"+ JR farm hörcsögeledelt ... ezeket összekevered és kész a perfekt mageleség ami kb fél évig jó...(naponta 1 evőskanálnyi)

fontos hogy légmentesen zárd el pl. petpalacokban... mert a molylepkék is nagyon szeretik a hörcsg kaját

2012. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg ezeket a problémákat amikor még otthon laktam kamaszként, hogy egyszer csak beállítottam egy hörcsöggel, vagy tengerimalaccal... stb

Nem vittem túlzásba, mindig csak egy fajta állat volt otthon :D

2012. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Úristen! Velem dettó ugyanez volt! Annyit könyörögtem ne is tudjátok meg! Aztán elvitték az egyik kutyámat és vigaszdíjul azt mondta anyum: najó kaphatok! kölcsönözz hörcsögös könyveket és ülj be a szobádba és "olvass" ki vagy 5 könyvet, hogy lássa te tényleg nagyon akarod!!! És azt jegyezd meg: SOHA NE ADD FEL! egyszer úgyis megengedi.. ha láttad volna az én anyukámat, mennyire nem engedte.. és voala itt van 13 napja a hörim :D

és amíg könyörögsz addig a virtuális hörineveldén tarts hörit, vagy ha barátnődnek!barátodnak van hörije akkor hozzájuk menj át, játszani a hörcsöggel ;)

2012. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki, hogy a hörcsög nem büdös. Általában csak egy helyre járnak pisilni, azt a rész forgácsot pedig akár mindennap lecserélheted a pisilős sarokban. Egyébként meg elég hetente tisztítani. Nekem sose voltak büdösek a hörcsögeim, csak amikor kimaradt egy tisztítás.


2-es te mindenhol okoskodsz ezekkel a valószerűtlen dolgokkal?

El ne hidd neki, hogy egy méter-szer félméterese hely kell egy hörcsögnek! :D jó vicc, nekem az majdnem el is foglalná a szobámat. Olcsó a hörcsögtartás, és nem kell neki ekkora hely. Néha engedd ki a szobádba sétálni, úgy hogy nagyon figyelj rá (mert mindent szétrághatnak), és ennyi, ha foglalkozol vele, akkor nem az fog számítani, hogy mekkora helye van. Kell nekik mókuskerék, meg házikó meg még egyéb játékok mehetnek, de nincsenek nagy igényeik :)

2012. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!