Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacoknak mit kell...

A tengerimalacoknak mit kell csinálni hogy jól érezzék magukat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 20:27
 1/8 anonim válasza:
Nekem több malacom is volt, szeretik ha van egy kis "ház" amibe elbújhatnak. Én mindig adtam nekik száraz kenyeret, kell hogy koptassák a fogukat. Amúgy sok mindent nem igényelnek, de ugyanúgy ragaszkodnak, és megismerik a gazdájuk hangját is mint egy kutyus. Sajnos én allergiás lettem a szőrükre, így tovább kellett adnom.
2012. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet nekik betenni még bújókat, kiteheted őket szaladgálni, van ez a szénagömb is, ha van időd és kedved csinálhatsz nekik akadály pályát is. Szinte csak a fantáziád szab neki határt. Gondoltam először beírom hogy vegyél nekik színes tv-t de inkább válaszoltam normálisan :D Am. tegnap én csináltam nekik kartonpapírból kis bújót, kivettem őket és odaültem hozzájuk. A kicsi nagyon élvezte hogy felmászott rám leugrott és ezt csinálta egy jó darabig :D Tiszta lökött :D De nézz fel gemon.ro oldalra, ott sok ötlet van, főleg a fórumban.
2012. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Am. a száraz kenyér nem olyan fontos nekik. Én még sosem adtam. Az első fogait jól koptathatja de a többit nem. A széna is elég nekik, bár ha nagyon akarsz akkor kb havi 1-szer lehet (legalábbis ezt olvastam hogy írták az okosok) :)
2012. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Száraz kenyeret nem szabad adni nekik. Fogkoptatásra széna való, az mindig kell hogy legyen előttük. Jó minőségű tápból naponta malaconként egy evőkanálnyit (Versele Laga márkát ajánlom), zöldség és gyümölcsöt nasiként kaphatnak. Vizet is kell adni nekik.

A ketrecük legalább 100cm-es legyen, és azonos nemű malacokat tarthatunk együtt. (Vagy ivartalanított fiút lánnyal.)

2012. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mindenképpen legyen TÁRSA!!!

a ketrecük minimum 100x50-es legyel!(2nek!!!)

legyen 2 házikó

itató ebben mindig friss víz, naponta kell cserélni benne!

2 etető, gyülmölcs-zöldség, tengerimalac táp (lehetőleg ne legyenek benne magvak... csak ilyen préselt izék!)

SZÉNAA !!! (szénatartóban

soksok foglalkozás, szeretet <3

2012. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tiszta alom

széna

friss zöldség, gyümölcs

ház

inger gazdag környezet (berendezés változtatása, étel felkutatása, akadálypálya, játékok)

fogak, körmök ellenőrzése

sok szeretet

2012. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Táp ne legyen mindig előtte, csak napi egyszer kapjanak két evőkanállal! Lehetőleg mindig ugyanabban az időpontban, ezt megszokják nagyon hamar! Zöldséget/gyümölcsöt is csak napi kétszer kell nekik adni 2-3 karikát és egyszerre csak egyfélét!! Télen céklát, répát, almát adunk nekik főként, de uborkát és salátát NEM!


Száraz kenyérre egyáltalán nincsen szükségük, mivel a szénával koptatják a fogukat!!


Az előttem szólok pedig már minden mást leírtak! Ha még nincsenek malacaid, írj privát üzenetet, tudok neked segíteni malackával kapcsolatban nagyon sok mindenben!

2012. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Például figyeljük meg, mit szeret enni, kényeztessük érdekes finomságokkal (egy-két malac senkit sem fog kienni a vagyonából). Engedjük, hogy felfedezze a lakást, hagyjuk szaladgálni a különböző helyiségekben. Ha pedig módunk van rá, találjunk neki mókás játékokat.



A közös vacsora kedvenc szőrpamacsunkkal nagyszerű élmény, mely egyben segít közelebb kerülni egymáshoz. Hogy hogyan invitáljuk malacunkat közös falatozásra? Üljünk le a szoba közepére, vegyük állatkánkat az ölünkbe, közben pedig ropogtassunk C-vitaminban dús friss gyümölcsöt (almát vagy narancsot), melyből őt is kínáljuk meg. De ha nem akarjuk, hogy kezünket is megkóstolja, akkor tenyerünkön nyújtsuk felé az ínycsiklandozó falatot, így ő is örül és a kezünk épsége is megmarad.



Remélem jól fogtok szórakozni! ;)

2012. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!