Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartás? (több kérdés)

Patkánytartás? (több kérdés)

Figyelt kérdés

a segítségeteket szeretném kérni...

most 3 hete vannak meg a patkányaim a RICANTA tenyészetben vettük őket

-Miért verekednek? többször láttam hogy egymásnak mennek... és nem tudom miért... bár nincse seb rajtuk.. akkor is mindig meiedek

-Miért kezelehetelen az egyik? tuom így hülyén hangzik... de Eperkét nem tudom kézbe venni... mindig meg akar harapni... Málna nagyon aranyos.. őt ki lehet venni stb...

-Jó ez a táp nekik? multifit-oatkány eleség

köszönöm mindenkinek!:)



2012. febr. 17. 14:23
 1/3 anonim válasza:

A patkányok, egerek, hörcsögök általában akkor mennek egymásnak ha azonos neműek.


Lehet, hogy Eperke nem szereti ha kézbe veszik,nem mindegyik szereti ha kézbe van.


Szerintem a táp jó.

2012. febr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A patkányok szociális állatok (ezt biztos Ricanta is elmondta), nem csak akkor mennek egymásnak, hogyha azonos neműek, ez többségében ostobaság (baromi domináns hímek mehetnek neki mindenkinek, mert ők a főnökök, őket herélni ajánlatos). A csajok nem is túl dominánsak (állati ritkán túl agresszív egy nőstény), ez egyszerűen a, játékos birkózás b, egy kis dominancia harc, semmi komoly.


Eperkével pedig szép fokozatosan kell megismerkedned, először kínálj fel neki finom falatokat (semmi cukros vacak!!!) a kezedből. Amikor ez már megy (tehát elveszi, nyugi el fogja venni, majd elszalad megenni, az tök normális dolog), akkor megpróbálhatod a falattal rávenni, hogy menjen a tenyeredre, ha az megy, akkor kivétel után mehet a falat, sok simogatás, becézés is segít. Időigényes, de a patkány nem hülye állat és a szívéhez mindig a gyomrán keresztül vezet az út. Plusz Eperke társa majd mutatja a jó példát.

2012. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi:))
2012. márc. 23. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!