Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legkisebb fajta nyuszi?

Melyik a legkisebb fajta nyuszi?

Figyelt kérdés

szeretnék egy kisállatot 2,5 fél szobás kis lakásomba. nincs sok helyünk, de szeretet az lenne :)

kisnyuszit szeretnék kislányomnak, már nézegettem is neten mindenféle nyuszikát. kosorrú törpe, oroszlánfejű törpenyuszit, holland/toy törpenyuszikat. nagyon aranyosak viszonylag aprók, viszont youtubon néztem videókat is, volt amelyik "törpenyúl" elég nagy termet lett, ami a mi kis lakásunkba sok lenne.

olyan 1-1,5 kg lenne optimális (kb 20 centi) kifejlett állapotban. gondolom nőstény nyuszival számoljak feltétlen, na de melyik fajtával? mindegyik nyuszi tündéri, de nekem most nagyság alapján kell döntenem.


melyik a legkisebb fajta kapható törpenyuszi?


2012. febr. 20. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azt olvastam,hogy a holland a legkissebb.
2012. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

igen a hollnad törpe.. de mindenképp tnyésztőtől vegyétek...

amúgy hány éves a kislányod?

mert egy nyuszi 10 évig is élhet... és soksok oltás kell neki stbstb.. meghát 100x50-es ketrec

2012. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

igen,én is a holland nyuszit olvastam, de arra is volt oldal ahol 2-2,5 kg-t írtak. ezért érdekelnek személyes tapasztalatok!


tenyésztőtől szeretnék venni,csak kicsit komplikált mert én baranyai vagyok, a legközelebbi tenyésztő pedig Kaposváron van. nem biztos,hogy ennyit tudnék utazni a nyuszi miatt, így lehet egy kisállat kereskedésből fog jönni a kisnyuszi

2012. febr. 20. 17:06
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát állatkereskedéssel vigyázni kell,lehet,hogy fogproblémás nyuszit fogsz ki és akkor mindig menni kell állatorvoshoz,hogy visszavágja a fogait.Meg az is lehet,hogy nem fajtatiszta lesz az a nyuszi,hanem valamilyen keverék,tehát nagyobb lesz mint azt szerettétek volna.
2012. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
igen sajnos ez elég nagy kockázat. valószínű,hogy egyszer kibírom azt a 80 km utazást egy tenyészetig :) végülis,megéri
2012. febr. 20. 18:23
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen,nálunk 130km volt a távolság kb.
2012. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor egységes a vélemény hogy a holland törpenyuszi a legkisebb? esetleg nem tudna valaki képet mutatni a sajátjáról ?:)
2012. febr. 20. 19:27
 8/17 Platypus ***** válasza:

A holland törpe a legkisebb és egy fajtatiszta holland törpe nem lehet két kilós. Egy kiló körül vannak. Lehet hogy valaki összekeverte a holland(nem törpe) nyúllal.


Ez egy holland(jellegzetes mintával):

[link]


Ez egy holland törpe:

[link]

Figyeld meg a fülét, innen lehet felismerni a fajtát. Ez a fajta minden színben és mintával előfordul.


De igazából még a legnagyobb fajtatiszta törpenyúl is 1,5 kg alatt van, ezek a törpe kosorrúak. Ha törzskönyveset veszel, akkor garantáltan nem nőnek nagyobbra, legfeljebb ha elhizlalod. A "toy" nyuszit szaporítók árulják, a duplagénes(nagyon szőrös) oroszlánfejűt szokták általában így csúfolni. De mindenféle törpenyúlra rámondják, sőt házi keverékre is, mert így jobban viszik.

2012. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kicsi a lakás, akkor ne nyulat. Ráadásul, ha 6-8 év alatti a gyereked, akkor sajnos az akaratán kívül bántani fogja a nyulat, a sikongatásaival pedig stresszessé teszi. A stressztől meg meghalnak a nyulak.

Vegyél tengerimalacot, mert azt lehet kézben tartani, nem igényli a folytonos ketrecen kívüli létet, és nagyon édes hangokat ad ki (ellentétben a néma nyúllal). A nyúl nagyon vedlik, és nem tudnál mindent tisztán tartani. A nyulat kézbe sem lehet venni.

2012. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó irt azzal nem éttek egyet,ha lenne nyula nem irt volna ilyet!kêzbe lehet venni sőt valamelyik kifejezetten szereti,ha fogják,simizik.és szerintem,ha eldöntötték,hogy nyuszit szeretnének(amit nagyon jól tettek)akkor ne akard őket lebeszélni róla!ahogy elöttem is írták télleg a holland törpe a legkisebb fajta.soksikert a nyuszihoz!:-)
2012. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!