Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legkisebb fajta nyuszi?

Melyik a legkisebb fajta nyuszi?

Figyelt kérdés

szeretnék egy kisállatot 2,5 fél szobás kis lakásomba. nincs sok helyünk, de szeretet az lenne :)

kisnyuszit szeretnék kislányomnak, már nézegettem is neten mindenféle nyuszikát. kosorrú törpe, oroszlánfejű törpenyuszit, holland/toy törpenyuszikat. nagyon aranyosak viszonylag aprók, viszont youtubon néztem videókat is, volt amelyik "törpenyúl" elég nagy termet lett, ami a mi kis lakásunkba sok lenne.

olyan 1-1,5 kg lenne optimális (kb 20 centi) kifejlett állapotban. gondolom nőstény nyuszival számoljak feltétlen, na de melyik fajtával? mindegyik nyuszi tündéri, de nekem most nagyság alapján kell döntenem.


melyik a legkisebb fajta kapható törpenyuszi?


2012. febr. 20. 16:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

tényleg a tengerimalac sem a legjobb.. akkor már inkább a nyuszi... a tengerimalacnak is 100x50-es ketrec kell nem szabad egyedül tartani.. a táplálása drágább.. nehezebb megszelídíteni... mondjuk nekem is va tengerimalacom meg nyuszim is.. és őszintén megmondva a nyuszim igazi barátom.. míg a tengerimalacaimmal (7db:D) csak jóban vagyok :D

és igen a holland törpe a legkisebb fajta... de a nyusziknap naponta legalább 3 óra szabadon futkosás+tanítgatás+szeretet:)

2012. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ma 21:15

Nekem két kistesóm van,1éves és 3éves.Lehet tartani így is állatot,nyuszit,csak elkell magyarázni,hogy mi az amit nem szabad.(Már a kissebb is tudja,hogy a nem az nem,ha simogat akkor meg közbe fogom a kezét,mert ugye néha túlságosan erősre sikeredne a simi.)Az igaz,hogy én is féltem kicsit,hogy mi lesz,de mindig figyelni kell és nincs gond.(Nagyobb tesóm besegít az etetésnél is.:D)


Jó nyuszizást kérdező.:)

2012. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, természetesen mindenkinek megy a zöld kezecske :)

kislányom most júniusban lesz 12 éves, már nagyon régóta szeretne kisállatot, csak eddig még sose adtam be a derekam. nekem sem volt soha kisállatom gyeremekkoromba, és hát milyen jó lett volna.. így hát mindketten kiélhetjük kisállat szeretetünket :)


a hely szűkös. a kislány 12 m2 szobájába lenne, és valószínűleg úgy,hogy átalakítjuk a tv állványt. nem lenne a nyuszi bezárva,csak felette lenne egy polc,hogy a tv-t,és pár mütyürt legyen hova pakolnunk, ugyanis már dugig van a lakás :)


valószínüleg nagy meglepi lesz, Luca nem sejt semmit sem :) remélem nagy lesz az öröm

2012. febr. 21. 08:20
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ő a mi kis Hollandunk.:)

[link]

Ha megbízható helyről szerzed,akkor tuti,h 1-1.5 kg körüli lesz max.Sajna nagyon sokan keverik a fajtákat és ami a legrosszabb még tenyészőként is hírdetik magukat.

Ha pedig a logófül tetszik jobban,akkor létezik mini kosorrú.Ez a törpénél egy picit kissebb,tömzsibb,kerekebb:)Csak sajna nagyon kevés az igazi tenyésztő nálunk.Ha megoldható, érdemes esetleg messzebb menni egy tényleg fajtatiszta nyusziért,nehogy aztán meglepetés érjen,h túl nagyra nőtt a drága.

2012. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, hogy a nyúl mekkora. Egy 1 kilósnak és egy 2,5 kilósnak is a 100x 50-es ketrec KELL. Ez pedig az 1 kilós nyuszónál is alap!!
2012. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

természetesen nem a ketrec méretét igazítjuk a nyuszihoz. mindenképp minimum 1 méteres ketrec lesz. de attól még futkosni fog a lakásban, ahol nincs sok hely. így nem mind1,hogy 3,vagy 1 kilós nyusziról van szó.

szeretnénk ha jól érezné magát

2012. febr. 21. 21:20
 17/17 Dorinaa Pataki válasza:
0%
Hogyne lehetne már a nyulat kézben tartani! Amúgy meg nekem is holland törpém van és mi is állatkereskedésből vettük. Nincsen semmi baja, makk egészséges és fajtiszta! Én játszani is szoktam vele. Sokkal aranyosabb mint egy hörcsög mert az büdös és undorító...
2016. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!