Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulaknak! A kukorica csak...

Nyulaknak! A kukorica csak hízlal vagy rendesen fejlődik is tőle a nyúl?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy fű, meg széna lenne a fő tápláléka, tyúkhúr, saláta, répa, retek levele, ilyesmik. A kukoricától valószínűleg hízni fog és a henger alakú nyúltáptól szintén. A kelkáposztától meg kidurran és meghal. Nem vagyok egy nyúlszaki, de valahogy így működik szerintem.
2012. febr. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Béla211 ***** válasza:
mi sokáig tartottunk nyulakat. A fontos h ha zöldet adsz neki mindig fonnyaszd egy két napot h ne fújódjanak fel és ne legyen has menésük. Csak kukoricával ne etesd mert attól nagyon elhízik főleg ha nincsen mozgás tere. amúgy a henger alakú zöld színű táp nem hizlal annyira. Meg a zab sem bár azt tapasztaltam h az nem a kedvencük.:) Valamelyik nyúl nálunk azt nem volt hajlandó meg enni. Száraz kenyeret jó ha adsz nekik h koptassa a fogát. Káposzta féléket tök héjakat, salátát ne adj nekik. ami jó a krumplihéj répahéj, alma.Amúgy a gyermek lánc füvet szeretik nagyon. a tyúkhúrt ne etess velük mert az nagyon vizes és hasmenésük lehet tőle. Fű az mehet de ne teljesen frissen ahogy már írtam.Terist ki valami száraz helyen és úgy hagyd egy két napig és egy picit forgasd h ne rohadjon be.
2012. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kukorica épp ellenkező hatással van az emésztésére, mint a rost (pl. széna), nem tesz jót neki. Lehet, hogy jó darabig semmi baja nem lenne tőle, de lehet, hogy a nyuszidnak érzékenyebb a hasa és kevés mennyiség, rövid időn belül is gondot okozhatna. Szóval nem ajánlott, semmi szüksége rá. Lényegében akár bélleállást is okozhat, amivel ha nem mész időben orvoshoz, igen gyakran végzetes. :(


A henger alakú tápokról: nem mindegyik henger alakú tápban ugyanaz az összetétel, az első válaszoló a hízótápra gondolt, az valóban nem jó nekik, viszont lehet kapni pl. Halywood törpenyúl tápot, ez is zöld henger alakú és ennek teljesen jó az összetétele.

Káposzta és K betűs zöldségek kapcsán: nem feltétlenül hal bele minden nyuszi, csak nagyon vigyázni kell vele, mert felfújhatják őket.

2012. febr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem jó nekik sajnos a kukorica, hizlal és a benne levő keményítő nem jó az emésztésüknek. Sajnos ennek ellenére az enyém meg van veszve érte, ezért néha kap egy kicsit.:)
2012. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tehát akkor a kukorica csak hízlal. (nem is akartam csak kukoricán tartani a nyulaimat, mert magkeveréket kapnak amiben van zab,árpa,búza,kukorica - 4:3:2:1 arányban, és így a kukorica adagot megnöveltem volna)

Emellett kapnak olyan henger alakú tápot is.

Szénát is kapnak, és csemegének répát, néha almát. :)

2012. febr. 21. 18:50
 6/7 anonim válasza:

Hi!

Én speciel nem adok a nyúlamnak kukoricát, mivel alapvetően a természetben sem fogyasztja, bár nyilván fogyasztaná, ha tehetné. De nem természetes eledele, szemben a szénával vagy a fűvel. Ha etetésről van szó, mindig az lebeg a szemem előtt, hogy mit eszik a természetben normális körülmények között. E tekintetben jóllehet eléggé leszűkül a lehetséges eledelek száma, de egy nyúl - noha szinte mindent megtud enni - jól elvan a szénával meg fűvel (ha persze jók a fogai és nem lett a nassolni valókra szoktatva). Tápot (tehát ezek a granulátumok) én napi 2x adok a nyúlnak, 1-1 marokkal.

Szóval széna, széna, széna. Bár tudom, nehéz megállni, hogy ne etesse az ember almával őket, de tényleg fékeznie kell magát az embernek. : )

2012. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ebben igazad lehet. A természetben szinte csak füvet esznek.
2012. febr. 22. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!