Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktathatnem ossze a...

Hogyan szoktathatnem ossze a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés
Megvan lassan egy eve egy 1 eves kis tengerimalacom aki ket uj tarsat kapott,az idegen malacok mar 3 eve eggyutt elnek es most a kicsit a nagyokhoz szeretnem szoktatni.Nem tudom mit tehetnek mert a nagyok most jottek meg es meg tolem is felnek ezert alig tudom megsimogatni oket,orokke ha meglatnak befutnak a pajtajukba.Talan egy kis ido kene amig elomereszkednek es megtudom fogni oket es talan ugy tudnam osszeszokatatni oket?

2012. febr. 21. 15:18
1 2
 1/11 Norina86 ***** válasza:

Milyen neműek? Ha lányok, az egyszerűbb, hagyd, hogy maguktól megszaglásszák egymást, ha kicsit berregnek, kergetőznek, az nem baj, de nehogy összeverekedjenek. Én kivenném a házakat 1-2 napra, akár 1 hétre, mert ha elbújnak egymás elől, lassabb az összeszokás. Helyette letakarnám a ketrec egyik felét törülközővel, és elvileg az újak oda fognak menni az árnyékos helyre, és tudnak majd ismerkedni.

Ha fiúk, figyelni kell hogy nem verekednek össze, mert náluk inkább lehet dominanciaharc(bár lányoknál is előfordulhat), és csak akkor szoknak össze, ha kiderül, ki lesz a főnök. Fiúkat kivenném ismerkedni egy nagyobb területre, hogy mozogjanak, és nagyobb helyen ismerkedjenek egymással.

2012. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A regi malim nosteny 1 eves,az ujak pedig egy nosteny egy bakk es 3 eves mindketto.Kivettem a hazikot es kiraktam mind harmojukat a padlora,aztan most a kicsi es a nagy bakk van kint es neha kergetoznek meg szoknek fel egymas hatukra,de nem verekednek.A kicsivel es a nostannyel huzosab a helyzet,verekednek es nemszertik egymast,a padlon nem verekednek de ha a ketrecbe berakom oket osszekapanak rogton.Talan a nagy nyosteny csak a teruletet vedi es azert verekednek ossze?
2012. febr. 23. 10:59
 3/11 Norina86 ***** válasza:

Egyrészt, ugye a te malacod sosem szült eddig ugye? És a fiú malac nincs ivartalanítva? Mert ha 1 éves kor fölött vemhesül először egy malac, a medencecsontok összecsontosodnak, és valószínűleg nem fogja tudni megszülni a kicsiket. Úgyhogy én nem tartanám együtt a fiúval.

A másik 3 éves lány lehet, hogy vemhes, ilyenkor érzékenyebbek, agresszívebbek lehetnek. Másrészt az a malac, amit te kicsinek hívsz, az is kifejlett példány, és két felnőtt malac nem biztos, hogy összeszokik. Az jó, ha nem a ketrecben, hanem kint is összeengeded őket. Többször kell próbálkozni.

2012. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A fiu malac csinalt mar kicsiket regebb,sokat azert kivan herelve.:) tehat etol nemfelek es a nagy nostely malac nemlehet terhes mert csak a herelt malaccal van par jo ideje.Tehat nem terhes es nemis lessz az egyikse szerencsere.:)
2012. febr. 23. 21:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Mostmar csak a ket nosteny dulakodik,a kismalac ritkan dulakodik a himmel.
2012. febr. 23. 22:39
 6/11 Norina86 ***** válasza:

Ez remek hír, hogy a fiú ivartalanított. :) Elvileg az ivartalanított hím rendet tud tenni a két lány közt, ha nagyon összekapnának. Akkor arra kellene koncentrálni, hogy a két új hozzád szokjon. Mindig egyszerre vedd ki mind a hármat, mert ha nem egyformán foglalkozol velük, féltékenység miatt is összekaphatnak. Próbálkozz az idősebb lánnyal, hogy megszelídüljön, esetleg a másik lánnyal együtt vedd az öledbe, és simogasd mindkettőt, hogy megszokják egymást.

Ha ez nem működik: fürdetés és alomcsere együtt lehet megoldás.A két lányt kellene megfürdetni egy kis babasamponnal, megszárítani, és úgy összeengedni először kint, így újraismerkednek, aztán tedd be őket a ketrecbe.

2012. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megfofadom tanacsod,kovetkezo furdeteskor kiprobalom es igen,babasamponnal sozktam oket furdetni:)Neha kiszoktam venni mind harmojukat de neha-neha a ket nosteny ugyis osszekap es en kell kozbeavatkoznom.Esetleg nemlehet az hogy ha a parok koze berakom a kicsit akkor teruletvedes miatt verekednek ossze?
2012. febr. 25. 18:40
 8/11 Norina86 ***** válasza:
Eddig ezt nem értettem, akkor a 3 malac 1 ketrecben lakik vagy nem? A területvédés a ketrec méretétől is függ, 100x50-es a minimum 3 malacnak. De ha kint is összekapnak és a fiatalabb lány a fiúval kijön, akkor a 2 lány nem egyezik, nem a terület miatt. Én inkább azt mondanám, hogy a 3 évesek már erősen összeszoktak, és a lány lehet h féltékeny a másik lányra, vagy eleve domináns típus. Én a fürdetés mellett továbbra is azt próbálnám meg, hogy ölbe veszem a két lányt, esetleg teszel közéjük valami rongyot, és addig simogatod mindkettőt, amíg ellazulnak, és aztán ketrecen kívül összeengeded mind a hármat, hogy ha balhé van, a fiú tegyen rendet.
2012. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben megproalom.:)Amugy a 3 nem lakik egy ketrecben csak egyszer-egyszer beraktam a kicsit a nagyokhoz hogy lassam osszekapnake vagy mar osszeszoktak egy picit is.
2012. febr. 26. 11:49
 10/11 Norina86 ***** válasza:

A malackákat csak úgy lehet összeszoktatni egy ketrecbe, ha egyszer berakod, és utána nem veszed ki azt az egyet külön, mert ha kiveszed, újrakezdődik az ismerkedés első szakasza, berregés, pofozkodás, kergetőzés minden egyes alkalommal.

De ha meg tudod oldani, hogy kint összeengeded őket mondjuk azonos időben naponta egyszer 1-2 hétig, akkor megtanulják, hogy mindig ugyanazzal a malackákkal találkoznak, és kinti ismerkedés után után a hármat rögtön egy ketrecbe kell tenni, lehetőleg friss alomra.

2012. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!