Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyet vegyek tengerimalacot...

Milyet vegyek tengerimalacot vagy aranyhörcsögöt?

Figyelt kérdés
A tengerimalac hozzászokik a zajhoz? és ha veszek neki házat abban nem fog fázni ha kiviszem az előszobába ahol nincs fűtés?
2009. jún. 6. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a malacot javaslom, mert okosabb és nagyobb.
2009. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyiket se tedd oylan helyre, ahol télen nincs fűtés! Nyáron kibírják, de télen nem!

amúgy a zajhoz mindkettő hozzászokik. Aktivitásuk kb gyenlő mértékű, csak a méretük különböző, de az angyon, egy tengerimalac majdnem fél kilósra is megnőhet, míg egy aranyhörcsög kicsivel nagyobb mint egy nagyobbfajta egér... Szóval ha van egy 40x40 cm alapterületű hely ahova rakni tudod, akkor értelemszerűen egy tengerimalacnak nem elég.

2009. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hidegben azért ne tartsd, 20 fok körüli hőmérséklet kell neki. Mért az előszobában tartanál egy állatot, nem oda való. Folyton nyitogatják az ajtót, huzat van. A malac fél a zajoktól. Inkább halat.
2009. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint a malac több törődést igényel, mint egy hörcsög. Továbbá a malac nem harap, és ha jól bánsz vele, még "dorombol" is mikor kiveszed simogatni... :D Csak egy malac majd egy kilósra is megnőhet (főleg ha kant veszel), szóval nem elég neki egy kicsi ketrec, nekem egy fél négyzetméteres ketrecben van, és ház az mindenképpen kell neki, hogy el tudjon vonulni/bújni, ha megijed. A zajoktól mindig meg fog ijedni, de nem vészes. :D

De ha az előszobában szeretnéd tartani bármelyiküket is, akkor a válaszom az, hogy egyiket se válaszd! Legyen csak a szobádban, ahol van fűtés. Vagy válassz sarki rókát, az bírja a hideget. :D

2009. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
67%
Malac, mert édibb, mint a hörcsög és nekem is tengerim van :).
2009. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat akkor a szobámban fogom tartani és tengerimalacom lesz tudok majd tőle aludni?
2009. jún. 6. 18:20
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
17.11. Kicsit motoszkál, de meg lehet szokni. De mondd már meg: mért akartad az előszobába száműzni?
2009. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ha véletlen nem tudnék tőle aludni de nappal a szobámba lenne
2009. jún. 6. 18:25
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon csendes a t.-malac. Csak akkor visít, ha enni kér, de csak akkor kér enni, ha ébren vagy.
2009. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem függ attól is hogy milyen egyéniség a malac! Tavaly megkaptam a fiú malacom,nagyon csendes,okos állatka volt.Gondoltam veszek párt mellé,hisz így neki is jobb...a lány malacka annyira sikítot éjjel hogy ki kellett vinnem őket a konyhába(van fűtés ott),megszülettek a picik,most a anyuka a kislányával az apuka meg a kisfiáva él,a fiú örökölte az anyja természetét. Ha a apja csak egy kicsi is megmozdul felé,ásít vagy akármi úgy sikítt mintha nyúznák!

Ha választanod kell mindenképpen mérlegeld azt hogy az állatot milyen körülmények közt kell tartani,és h te ezt tudod-e (esetleg) finanszírozni! A höri apró,aqváriumban egy kis kuckóval,etető tállal,itatóssal megelékszik(nekem nincs hörim de gondolom még hörcsögkerék is kell) forgács,kaja. Evvel ellentétben nálunk a malacok a felszerelésen kívül kb.10000 forintba kerülnek havonta!

Ami biztos,hogy akármalyike is válaszod, örömöd fogod lelni bennük,hisz mind a kettő nagyon cuki pofájú :)

2009. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!