Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillagazdikhoz lennenek...

Csincsillagazdikhoz lennenek kerdeseim (? )

Figyelt kérdés

szeretnek enis egyet es erdekelnek bizonyos dolgok. a neten mar olvasgattam ezt azt

1. volt mar olyan hogy megserult, mert magasrol ugrott/esett le?

2. volt mar hogy amikor kiengedtetek es nehany percre kimentetek a szobabol megragta a butort v esetleg valami vezeteket? (nalunk eleg sok kabel van a leendo szobajaban)

3. hogyan turi a nyaron a meleget? 26-27 fokot a hazban

4. mennyi foglalkoztok veluk egy nap?

5. mekkora ketrecetek van es milyen targyak vannak benne?

bocs az ekezetert, mobilon irok :)



2012. febr. 29. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát volt 2 csincsillám, de már rég eladtam őket.

Csináltam nekik egy szekrényt pozdorja lapokból, az elején meg rács volt. Raktam bele egy kb 30cm-s mókus kereket is. Azaz csincsillakereket. Egy vödröt kettévágtam hogy alacsonyabb legyen, abba tettem homokot, abba fürödtek. Egy másik vödörbe meg volt széna. A szekrény olyan 1m x 60cm alapterületű és 120cm magas körüli volt, egy polccal mert emelet is kellett bele.


Azért kell 2 állat együtt, mert nagyon tudnak unatkozni egyedül. Először nekem 1db volt vagy fél évig, kezes volt nagyon, de láttam rajta, hogy néha depizett és kedvetlen volt. Ahogy megvettük a másikat, már nagyon örült és teljesen meg volt veszve. Nemsokra rá, már együtt aludtak, egymáson, összebújva. Édesek voltak, meg együtt ugráltak, mint a kis kengurunyuszik.


Ha kiengedtem, akkor mindenfelé mentek a lakásba és ha elfáradtak, néha a saját lakásuk helyett, a mosogató alatti szekrénybe költöztek be. A saját helyükre meg nem akartak visszamenni, azaz volt hogy az egyik visszament, a másik nem.


Minden drótot megblakolták, a hűtőnek, a mosogépnek a kábelét is, hát jó a szobába figyeltem, de a konyhába nem rohangáltam utánuk. Hát elég nehéz bírni velük, viszont teljesen szobatiszták :)


Igen itt is volt meleg, 30-on felül is nyáron. Hát olyankor volt, hogy kiraktam a fürdőbe őket, mert ott egy kicsit hűvösebb volt, vagy fújtam kicsit ventillátorral, de nem közvetlen a házukba, csak úgy mellé, hogy ne legyen olyan melegük. Meg 2 tál víz volt bent. Nem döglöttek meg nyáron, de volt hogy kifeküdtek a kőpadlóra hűsölni.


Nem esett le magasról, mert mondjuk felugranak az ágyra, az asztalra is, a székről, de ugyanúgy vissza is rohannak. Okosak, nem ugranak le olyan magasról, ahonnan nem tudnak. Nem úgy, mint egy hörcsög.

2012. febr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam még nem volt olyan, hogy esés miatt megsérültek, de ismerősömnél már előfordult, meg is halt a csincsilla. :( Ezért kell úgy kialakítani a nagyon magas ketreceket, hogy 80-100 cm-nél ne tudjanak nagyobbat esni. Pl. ha 2 méter magas ketreced van, akkor teszel egy olyan szintet középre, ami tulajdonképpen elfelezi az egészet, és csak egy luk van rajta, amin közlekedni tudnak, de átzuhanni nem.

Mivel rágcsáló, ezért mindent megrág... ha ki vannak engedve, akkor vezetéket eldugni, elbarikádozni, és folyamatosan felügyelet alatt tartani őket, hogy réjuk szólhass, ha valami olyasmit kóstolnának meg, amit nem kéne.

A 26-27 fokot még épp hogy eltűrik, de nem árt ilyenkor sem jégakkuval hűteni őket, mert vannak érzékenyebbek, akik már ekkora hőmérsékleten is hőgutát kaphatnak. A nagy melegekben jobb nem kiengedni őket, mert a rohangálástól is rosszul lehetnek, maximum estefelé, ha lehűlt kicsit a levegő.

Napi fél-egy órát ajánlott foglalkozni velük, hogy szelídek legyenek, de azt tudni kell, hogy a legtöbb nem lesz "ölcsincsilla".

Nálam 100X60X80 cm-es ketrecben vannak.

2012. márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

1., Egyszer a doki szerint csak meghúzta a lábát, azért húzta 3-4 napig.

2., bármilyen vezetéket megrágnak, de lehet az hűtő lába szekrény sarka, stb. :-)

3., lehet kapni ilyen melegíthető hűthető zselét, és hűtőben való hűtés után megkapták egy dobozba "csomagolva", ráfeküdtek, és így hűtötték magukat

4., összesen kb 1-1,5-2 órát

5., 55X55cm alap, és 130cm magas, van benne mókuskerék, szénatartó, alsó és felső szinten itató, sok rágófa, gégecső és fa házikó búvóhelynek, és magasságba félúton megfeleztük a szinteket, hogy ne essenek nagyot

2012. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

1. volt. Lebénult és meghalt :(

2. Igen. Ameddig kicsi, mindig rá kell szólni és megtanulja, hogy nem szabad megrágni a vezetéket. Viszont a fa butorok ellen nem tudsz semmit trnni!!! :)

3. Elviseli, de azért este szellöztess ki veki!!!

4. Naponta legalább 1 órát! ( de ugy hogy beszélek vele, nem fogdosom össze vissza, mert azt nem mindig szereti. ha kiengeded és leülsz hozzá, akkor beül az öledbe)

5. mi a 2 ajtós szekrényt alakítottuk át. De az én csinim( slias Bombon) egy sima nyuszi ketrecben van, de mindennap kiengedem szalatgálni, vagy elmegyünk sétálni!!!!

2012. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!