Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött nyuszik etetése!?...

Újszülött nyuszik etetése!? Macskatej tényleg jó vagy miket javasolnának még? 3 óránkénti etetés vagy napi egyszeri 3-5 percig?

Figyelt kérdés
3 napos kis nyuszikról van szó, akiket ma találtunk meg. Az anyjuk nem etette őket a 3 nap alatt, de élnek. 2 nyuszinak hiányzik 1-1 füle, gondolom, ezért maradtak életben (mert megették...). Olvastam itt, hogy macskatejet lehet velük itatni (sajnos csak holnap tudok szerezni) ma csak tehéntejet ettek. Olvastam, hogy 3 óránként lehet etetni őket meg azt is, hogy az anyjuk napi 1x eteti őket 3-5 percig. Ma 3 óránként ettek.
2012. febr. 29. 22:39
 1/6 Platypus ***** válasza:
A macskatej az valójában túlárazott laktózmentes tej. Nagyobb élelmiszerboltokban tudsz venni rendes laktózmentes tejet. A humán csecsemőtápszer is alkalmas egy csomó másik kisállatnál, valószínűleg nyúlnak is jó, de előbb rá kéne kérdezni egy dokinál. Csecsemőtápszert bármikor lehet venni az ügyeletes patikában, így ha az orvos leokézza, még ma hozzá tudtok jutni.
2012. febr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Akinek van még ötlete, hogy mivel lehetne őket etetni tehéntejen kívül még, kérem írjon!
2012. febr. 29. 22:58
 3/6 A kérdező kommentje:
És hogy naponta hányszor a legideálisabb illetve, mivel és hogyan lenne még a legmegfelelőbb (szemcseppes adagolós pici tubussal etetem őket most) etetni őket?
2012. febr. 29. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
a szemcseppes jó, egyszer én is orrcseppes üvegből etettem őket, és a kisnyulakat az anyjuk napi egyszer eteti, szerintem az elég.
2012. márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyúl teje annyira zsíros és táp anyag dús, hogy elég nekik 1x enni naponta. Tápszerből 4-6 alkalom szerintem kell nekik, mert az ilyen készítmények sokkal gyengébbek.

Kiskutyáknál a kecsketejet alkalmazzuk, talán náluk is jó lehet!

2012. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vikinci válasza:
Nekem fialás után 5 nappal valamiben hirtelen elpusztult az anyanyulam. Én bébitápszerrel,kecsketejjel etetem őket,fecskendővel a végén szelepgumival,így olyan mintha az anya csecse lenne.Bár ezzel én is csak ma kezdtem foglalkozni,mert ez ma történt sajna.Nekem is azt mondták ,hogy nem maradnak meg,de azért próbálkozik az ember.10 kisnyulat sajnálnék megölni.
2012. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!