Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a tengerimalacom...

Mit tegyek ha a tengerimalacom elhízott?

Figyelt kérdés
megetetjük napközben,és fél óránként kaját kérnek!!Mit tegyek??
2009. jún. 8. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos tényleg kövér? Egy kiló, de hallottam olyat is, hogy 1,20 simán lehet, a fiú nagyobb, mint a lány. Én arra gondolnék, hogy inkább legyen kövér, mint éhes. Van elég helyük mozogni? Ki lehet venni őket egy elkerített biztonságos helyre, hogy sétáljanak. A kaja meg inkább zöldség-gyümölcs-széna legyen, mint mag.
2009. jún. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Két fiú van, és a kicsi és az apa elkerítve élnek mert különben összeverekednének!Ezért nem túl nagy a helyük! De szoktak odakinnt futkározni és perzse legelni! Az étrendjük is egészséges semmi hízlaló csak zöldség-gyümölcs-széna-és fű. Na és persze a ficsi táp!!


Köszi a válaszokat!!

2009. jún. 8. 08:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és össze lehet engedni a fiatalabb,hímet az apjával??Mert a tapasztalatunk szerint mindíg verekednek!!!!!!!É ilyenkor mindíg idegesek..
2009. jún. 8. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha verekednek akkor ne engedd össze őket, esetleg megpróbálhatod fokozatosan összeszoktatni őket: egyre többet hagy d őket egy helyen, de úgy, hogy te is ott vagy. Próbáld olyan helyen összeengedni őket, ami semleges, tehát ne az egyik vagy másik malac ketrecében, ahol ők az urak.

Egyébként hány kilók? 900-1200 gramm a megfelelő testsúly.

Az, hogy egyfolytában kaját kérnek természetes. Az enyémek akkor is vinnyognak kajáért, amikor ott van előttük, ez náluk ösztönösen jön.

Naponta kétszer etesd őket: reggel és este.

2009. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyi! Én egyszer kaptam egy olyan tanácsot egy rágcsáló szakértőtől hogy reggel a napot kezdjük a zöldséggel,vagy gyümölccsel,és csak este kapjanak tápot!egy nap lehetőleg csak egyfaja zöldséget kapjanak,széna és víz folyamatosan legyen előttük...de ez természetes! És vettem nekik olyan kis golyókat,ami jót esz a foguknak,szivüknek,c vitaminos [link] ilyenből kapnak napona többször!

Naponta egyszer én mindennképpen kiveszem őket,az apa a kisfiával,az anya pedig a kislányával fukoshat,ilyen akadálypályaszerűségen (az aszal lábai felett),szóval futás közbe ugrálnak is,persze van alattuk szőnyeg szóval semmi bajuk nem lehet belőle,ők nagyon élvezik!

Azt hogy folyamatosan enni kérnek úgy oldottuk meg,hogy kisseb adagokban kapnak zöldsélget naponta többször,szénával- a széna eltelíti a gyomrukat. Ja és még itthon termesztett füvet vágok be nekik 2 naponta,amikor eléggé megnő ahhoz h levághassam!

2009. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2 malim van az egyik nekem is dagibb picit. Régen sokat adtam neki enni de mostmár csak reggel és este kapnak magot, napközben széna,zöldség,gyümölcs. Ja és kiszoktam őket venni hadd futkossanak a szobában.
2009. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!