Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyiben kell átalakítani a...

Mennyiben kell átalakítani a házat egy vadászgörény miatt?

Figyelt kérdés
Mert mindenhol azt hallom, hogy aki vadászgörényt akar, annak számolni kell azzal, hogy az egész lakást át kell hozzá szabni. De miért kell? Ez csak egy kisállat, nehogy már hozzá igazítsuk az életünket, nem? Most fogjuk elkezdeni a lakás belső építését, tehát ha tényleg ennyire fontos a görénykének a dolog, akkor már eleve úgy rendezzük be.
2012. márc. 8. 08:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem kisállat, hanem vadállat. Ellentétben a háziasított állatokkal, ezt csak megszelídítettük, de attól még nem kutya, rombol, harap, miegymás.
2012. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó, de eddig sose hallottam róla, hogy hű de nagy galibákat okoz. Néztem róluk videókat és olyan kis édesek. Amúgy meg olyan okosak, mint egy kutya, tehát rendesen meg lehet nevelni őket. És kiskölykök akarunk venni, hogy tényleg mindenben úgy legyen nevelve, ahogy mi akarjuk.
2012. márc. 8. 09:36
 3/16 anonim ***** válasza:

Nincs vadászgörényem,de azt tudom elképzelni,hogy kábeleket burkoljátok le,nehogy megrágja őket.Minden olyan veszélyesnek tünő dolgot,fedjetek le.Konnektor,zsínór,kábelek.

Ne legyen a lakásban olyan kisebb rés amibe be tud menni,és ott baja lehet,vagy nem talál vissza.

Bár nem tudom,de talán a WC deszkát is mindíg hajtsátok le.

2012. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Háát akkor írok néhány dolgot miért is fontos:

- Sütő/hűtő: a hátoldalukon vannak olyan rések amibe egy göri be tud bújni - szerintem nem kell ragozni h ez miért veszélyes

- Az olyan elérhetetlen helyek mint pl egy szekrénysor hátulja a görik kedvenc rejtekhelyei, na itt aztán mindent fel tudnak halmozni a távirányítótól a nyers húsig (ami szépen oda is rohad, hacsak nem szeded szét a szekrénysort) vagy egyszerűen csak bealszanak mögötte te pedig keresheted h hol az állat (és általában amikor épp nagyon fontos lenne h kiszedd onnan, a görénykének naná h pont akkor nem lesz kedve felkellni :)

- Ahová egy görény fel tud mászni oda fel is fog mászni, amit a polcról le tud verni azt le is fogja verni, amelyik lyukba be tudja préselni magát oda be is préseli (és nem biztos h ez kifelé is működik) - erről nem lehet lenevelni, nem kutya, kíváncsi, ha tudja h valami tilos, akkor is győz a kíváncsisága/mehetnékje (Az én görim pl nagyon jól tudja h az ágyra nem szabad feljönnie, de azért minden alkalommal megpróbálja legalább egyszer, hátha nem szólok rá, és amint egyedül marad szinte mindig az az első dolga h felmásszon az ágyra)

- Az elektromos vezetékek rágása nem jellemző, de pl egy számítógépes asztalról lelógó, mindenféle kütyüket összekötő kábelcsomóba elég könnyen bele tudnak gabalyodni játék közben

- A lakásnak szökésbiztosnak kell lennie pl a görik kiválóan felmásznak a függönyön és bújnak ki a bukóablakon, vagy feszegetik le a felpattinthatós, a tépőzáras/ragasztócsíkos szúnyoghálókat

- Elég okosak és ügyesek ahhoz h megtanulják kinyitni a szekrényajtókat, fiókokat vagy akár a hűtőt is, a pedálos kukáról nem is beszélve. Ez utóbbi kimondottan veszélyes a görikre, így a kukát mindenképpen el kell zárni biztonságos helyre.


"Ez csak egy kisállat, nehogy már hozzá igazítsuk az életünket" De bizonyos fokig igen, hozzá kell igazítani az életedet, mert Te döntöttél úgy h görényt akarsz. Az állatnak vannak igényei, amit a gazdának biztosítania kell. Ha ezt terhesnek érzi valaki, ne akarjon állatot - nem kötelező. (Bocs, de ez a mondat ezt hozzta ki belőlem)

2012. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 LeGrady ***** válasza:

Nekünk is van görink, és igen, az átalakítás szükséges, de nem vészes.


Elvúvó helyek:

Nekem a búrorkkal egyező színű falapok, fém zsanérok, könyökök és egy dekopírfűrész a barátom. A göri nagyjából bárhova bejut, ahol a feje átfér, tehát ahova egy kávéscsészét be lehet dugni, ott ő is boldog.

Elsősobra szekrények és a fal közötti rés, illetve a szekrények alatti holttér a kedvencek. Utóbbi, ha a kezed beér a falig akkor nem kell mindenképpen lefedni, mert benyúlsz és kész.


Az alsó polcokra olyat helyezz, ami nem törékeny, nem sérülékeny. Ezeket időnként örömmel lelökdösi, neki játék, boldogság, te meg visszateszed.


A fiókok és szekrények kinyitása érdekes kérdés, maradjunk annyiban, hogy ezen témákban nagyon fejlődőképesek - évekig kihúzatlan fiók is esett nálunk áldozatul a leleményességnek. A fiókoknál és egyajtós szekrényeknél legjobb a mágnes behelyezése, a kétajtósokra ahol egymás melett vannak a fülek egyszerűen tehtető gyerekzár.


Az a jó neki és neked, ha van olyan hely, ahova eldugdoshat dolgokat, te hozzáférsz, de nem piszkálsz bele amig nagyon nem szükséges. Ide célszerű időnként belesni és a romlandó ételeket kiszórni, vagy rég keresett becses tárgyakat is meg lehet találni.


Egy példa arról, előző görink miket tartott a fürdőkád alatt (amig meg nem untam a razziásást és lefedtem az egészet):


[link]


A többit is megnézheted:

[link]

2012. márc. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon édi amit küldtél! De egyébként még nincs görényünk, csak a párom találta ki, hogy szeretne, mert azok olyan kis jó fejek. Azért tettem fel itt a kérdést, hogy tudjam, alkalmasak vagyunk-e a tartására, mert nem akarom, hogy szegény kis állatka rosszul érezze magát, ha hozzánk kerül.

Egyébként amiket írtatok, azok nem hangzanak valami jól, de azért gondolom megéri görényt tartani, nem? Tehát nem csak bosszúságot okoz meg nem forgatja fel az életemet? Különben senki nem tartaná.

2012. márc. 10. 18:25
 7/16 LeGrady ***** válasza:

Az biztos, hogy nagyon jó unaloműzők, és rengeteg nevetést hoznak magukkal. Szeretnek játszani, habókás lények egytől eggyig.


Mi egy kis lakótelepi lakásban élünk, sokat dolgozunk, így egy kutyának azért nehezen biztosítunk megfelelő életteret, a göri viszont ekkora helyen is jól érzi magát. Minden hétvégén megyek vele egy erdei sétára, amit midketten nagyon szeretünk. Ha elfárad, csak beteszem a táskába - nem könnyű ezt megtenni a legtöbb állattal.


Mindegyikük személyiség. Nekünk már a második van, az első kerülte a vizet, a mostani vágyakozó szemekkel vár a fürdőszoba ajtó előtt, hogy engedjük be egy kicsit pancsolni a fürdőkádba. Az előző minden zoknit begyűjtött, a mostanit alig érdeklik - de mindkettő odavan a papírzsebkendőkért.


És még hosszasan sorolhatnám...

2012. márc. 11. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor azt hiszem, mi is jól megleszünk vele. Amúgy a szekrények mögötti réssel nem lesz gond, mert a párom anyukájának a lakásában fogunk lakni az emeleten, különválasztva a tetőtéren, ahol kb csak beépített szekrényeink lesznek, tehát ez kipipálva. Inkább a konyha gázos, mert az egyben lesz a benti előszobával, úgyhogy gondolom majd mindenre fel fog mászkálni, úgyhogy törékeny dolgokat nem tarthatunk elöl.

De egyébként látom ezektől függetlenül nagyon nagy élvezet görényt tartani, úgyhogy biztos nekünk is jó lesz.

2012. márc. 11. 11:11
 9/16 A kérdező kommentje:

LeGrady, elolvastam az oldalt, nagyon jó kis dolgok vannak benne, mostmár nagyjából képben vagyok, miféle állatkák a görények, és egyre szimpatikusabb a dolog.

De azért még van 1 csomó kérdésem, pl:

A szabadban mindig pórázon kell tartani, különben elszökik?

Mindenféle kaját lehet neki adni, amit mi is megeszünk, nincsenek ilyen szigorú dolgok, hogy valamitől meghalhat (mint az hogy a hörcsög nem ehet pl karalábét)? Csak mert láttam, hogy ti még jégkrémet is adtatok neki.

Na most több nem is jut eszembe, pedig az előbb még megvolt, de majd később leírom, ha rájöttem.

2012. márc. 11. 12:05
 10/16 LeGrady ***** válasza:

Nem kötelező pórázon tartani, de nagyon jól be kell az ilyenhez tanítani. Olyat már láttunk, aki vadászott velük, és nem használt pórázt - de a póráz használata rengeteg problémát megelőz.


Nos, a jégkrém nem vadászgörény étek, de két-három nyalást azért a nagy melegben megengedtünk neki. Alapvetően nyers csirkehús csonttal és vadászgörényeknek való táp a fő eledele, de időnként adunk neki falatkákat abból amit mi eszünk (a kíváncsiságát kielégítendő). A sós ételektől távol kell tartani, azok pillanatok alatt kinyifantják őket, van más is ami kerülendő, de most hirtelen nem jut eszembe.


Gumi játékokból csak emészthető fajtát kaphat, ezek gyakran végzik a bendőjében.

2012. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!