Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a tisztább állat, és...

Melyik a tisztább állat, és melyik terjeszt kevesebb betegséget: a macska vagy a vadászgörény?

Figyelt kérdés

2012. febr. 26. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindkettő tiszta, mert a macska bekaparja maga után, a görény meg egy helyre ürít. Betegséget egyformán terjesztenek
2012. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem terjeszt betegséget, ha normális körülmények között van tartva. Mindkettő tiszta állat, de a macska talán szagtalanabb, a görénynek alapjáraton van egy viszonylag erős bundaszaga.
2012. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A macska hírhedten az egyik legveszélyesebb állat ilyen szempontból. Kapásból ott a toxoplazma nevű, veszélyes élősködő, amit a macskatartók többsége elkap. Lehet, hogy tisztának tűnik, mert sokat mosakszik, de attól még milliónyi betegséget terjeszthet, de főleg a kakája. A vadászgörénynél nem tudom mi a helyzet.
2012. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 27. 19:15
 5/13 anonim ***** válasza:
a toxóplazmózis nem a világ vége. észre se veszed, ha elkapod, vagy tünetmentes, vagy olyan, mintha meg lennél fázva. fertőzést meg bármelyik állat terjeszthet, kutya, macska, madár, akármi.
2012. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A legmocskosabb, legtöbb kórokozót hordozó fajzat mégiscsak az ember, tehát nyugi, tarthatsz nyugodtan cicát is, görényt is, akármit, egyiktől sem kell félned. :) A buszon egyetlen érintéssel több baci és vírus ragad rád, mint egy egész görényfalka ürülékével. :D Egyébként van macskám is, görényem is, mind a ketten nagyon tiszták, pihe-puhák, folyton a nyakamban lógnak, és még soha semmi bajom nem lett tőlük (pedig a kakijukat is minden nap én dobálom ki), de még az egy éves kishúgomnak sem... szóval ráfogni egy állatra, hogy betegségeket terjeszt, marhaság... maximum a csatornapatkány...
2012. febr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5ös, nem a világ vége az biztos, hogyha éppen nem vársz babát, és nincs legyengülve az immunrendszered. De nem tudom hányan mosolyognának azon, hogyha az agyukban egy élősködő cisztákat hozna létre, megtámadva az idegrendszert is. Merthogy a toxoplazmózis ezt jelenti. Igaz, halálos agyvelőgyulladást csak néha okoz. Ha te örülsz neki, hogy ciszták vannak az agyadban, akkor sok sikert! :D

(egyébként ez engem sem riaszt el, simán ettem már párszor macskás kézzel, meg hasonlók, de azért ne vegyük már olyannak, mintha csak egy nátha lenne)

2012. febr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

mint írtam, egy sima vérvételből kiderül. a másik meg, hogy nem csak attól a szerencsétlen cicától lehet elkapni, hanem egy csomó más mindentől is, szennyezett virágföld, mosatlan gyümölcs, nem átsütött hús. legyengült immunrendszerre minden veszélyes, minek mész az utcára?


[link]

2012. febr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha állat lennék, soha nem tartanék embert a lakásban, mert lármázik, piszkot csinál, és egészségtelen."


Egyébként szerintem, ha normálisan tartod egyik sem mocskos különösebben. Egyébként betegséget meg előbb kapsz el valamelyik családtagodtól, vagy a buszon utazva, mint a háziállatoktól. Már persze, ha betartasz pár alapvető higiéniás szokást (értsd: pl.: ne alompucolás után ülj le kézmosás nélkül vacsorázni). :)

2012. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Csak nem tudtam eldönteni melyiket tartsam, és anya állandóan azzal jön, hogy mennyi betegséget terjesztenek, kell ez nekem? De szerintem görény lesz. Majd valamikor nyáron.

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 1. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!