Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a tengerimalacomnak?

Mi baja a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
Kislány malackám van, elég fiatal még, 1 éves. A szeme tele van csipával, amitől a szeme is alig van már nyitva, a fenekére rá van száradva a..fos.. meg a vér:S néha elkezd remegni, és nem iszik, nem eszik, csak fekszik az anyja mellett. Az anyjának is vérzett már egy kicsit a feneke, de nála el is múlt. Orvoshoz most nincs pénzem elvinni, mi lehet a baja? Mit tudok tenni ?
2012. márc. 11. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nehogy már nem tudod elvinni orvoshoz??!!

most komolyan ha kisállatod van akkor felelősséggel tartozol iránta.. ha nincs pénzed orvosra akkor hogyan biztosítod neki a megfelelő körülményeket??

2012. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha nem tudsz arra válaszolni, amit kérdeztem, inkább ne írj semmit!!!!! ha nincs most pénzem, és nem is kapok, akkor nincs -.-"""
2012. márc. 11. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:

ilyenkor csak az állatorvos tud valamit csinálni... amúgy szerintem kamillás teával töröld meg a szemét és csak szánát és vízet kapjon most a ketrecében meg alul törölköző legyen!

(első vagyok)

2012. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy alkalmas gödröt, ahová majd hamarosan eltemeted. Az egy dolog, hogy nem vagy hajlandó orvoshoz vinni, de nem lett volna szabad hagyni, hogy idáig fajuljon a betegségük, mindkettőjüké. Most várod a csodát, hogy majd a válaszolók megmentik a malacodat és leugatod, aki elítél az állatkínzó viselkedésed miatt. Nem megsértődni kéne, hanem esetleg napokkal ezelőtt tenni értük valamit, mert így halálra ítélted őket. Ha úgy véled bűntudatot ébresztettem benned, közlöm, hogy ez volt a szándékom. Az ilyen ember maradjon meg a plüssállatoknál.
2012. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megtörölgettem kamillateás vattával a szemét, és kicsit a fenekét, már jobban van. Igazából csak tegnap jelentkezett ez nála..


Igazán nagyon nem érdekelnek az észosztók, ha szeretnéd, megpróbálhatok szülni, vagy izzadni pénzt ;) tisztában vagyok a helyzettel és nem, nincs bűntudatom, mert ilyenkor nem tudok mit csinálni.. csodát várom?Hát te ilyenkor mit várnál? ha lenne pénzem elvinném.. attól nem leszek állatkínzó, hogy nincs, és nem kapok pénzt rá.. ja, és csak közlöm.. te meg ettől, hogy itt osztod az észt, és rosszakaró dolgokat irkálsz egy tehetetlen gyereknek, hogy megbántsd, mert ez a legjobb dolgod.. nem leszel állatvédő, sem jó ember.. megkérnélek rá, hogy fogd meg a jó drága bűntudatod, illetve rosszakarásod és hajítsd ki magad a legközelebbi kukába, remek személyiség lehetsz!!Gratulálok:)


Köszönöm annak, aki a kérdésemre válaszolt.

2012. márc. 11. 17:18
 6/11 anonim válasza:
Valószinűleg a vérzés azért van mert valami rossz ennivalót adtál neki. A csipázás meg szerintem gyulladás de megpróbálhatod óvatosan fülpiszkálóval vivenni. De azért mutasd meg szakembernek
2012. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amint tudom, rohanok velük orvoshoz
2012. márc. 11. 18:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnálatos a körülményed de igaza van a többieknek. Felelősséggel tartozol a kisállataid iránt. Nem az a baj, hogy nincs pénzed, hanem, hogy nem ismered be, hogy NEM TUDSZ róluk megfelelően gondoskodni, és veszélyezteted az életüket, akarva, akaratlanul. Ha valóban ilyen rossz az anyagi helyzeted érdemes lenne másik gazdit keresni nekik. Tudom, és elhiszem, hogy szereted őket, de ha igazán szereted őket olyan embernek adod aki biztosítani tudja számukra a létminimumot.

A kamillás kenegetés jó a szemére, de a vérrel semmit nem lehet tenni orvos nélkül. Ha abbahagyják az evés is, akkor már csak óráik lesznek, ezért ez figyeld. Írhatnék neked Cebion cseppet (c-vitamin) meg nagyon fontos készítményt a Bio-Lapist ami segít a beteg malackákon, de ha nincs pénzed orvosra ezekre se lesz. Tehetetlenek vagyunk és te is, csak az a különbség, hogy mi bevalljuk, hogy te nem segíthetsz nekik és ez így nem megoldás....

2012. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
egyedül vagyok itthon, és igazatok van, de ettől függetlenül nem tűröm el, hogy ilyen helyzetben akárki bántson.. és mondjak valamit? magamról sem tudok, csak egy gyerek vagyok:S Holnap reggel tudjuk elvinni az orvoshoz..
2012. márc. 11. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem azért, de gondolom vannak szüleid. Ha vannak kérhetsz pénzt. Inkább szenvedjen szegény kisállat, mi? "Nincs pénzem elvinni orvoshoz" Ha legközelebb a szüleidtől hallod ezt akkor kíváncsi vagyok mit szólnál. Paraszt-.-"
2012. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!