Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám jobban magamhoz...

Hogy tudnám jobban magamhoz szoktatni a tengerimalackámat?

Figyelt kérdés
Már fél éve nálam van a malac, de amikor kiteszem a szobába szaladgálni, egy idő után, amikor már beraknám a ketrecbe, mindig elszalad előlem, és csak nagyon nehezen sarokba szorítva tudom megfogni. Néha a mikor a a ketrecből venném ki, akkor is csak rohangál össze vissza, pedig nem szoktam megszorítani, vagy ilyesmi, de úgy érzem, fél tőlem. Tudtok adni tippeket, hogy mivel tudnám megszelídíteni? Az uborkával már próbáltam, el is fogadja, de amikor nyúlok felé, szalad el amilyen gyorsan csak tud. Nagyon szeretem őt, és szeretném, ha nem lenne ilyen kis félős. Lécci adjatok tippeket!
2009. jún. 11. 18:39
 1/6 anonim válasza:
Szia! Nekem is van malim. 2 is. Amikor ki akarom őket venni a ketrecből nekem is mindig rohangálnak pedig hozzám vannak szokva mert mindig kiveszem őket és órákig simogatom őket,foglalkozok velük. Szóval szerintem ez nem baj. Vagy lehet attól félnek h valami rosszat akarnak csinálni velük.
2009. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ..neked mennyi ideje van meg? mert ha több ideje, mint nekem, akkor nem aggódom emiatt, biztos így a természetes. nem akarok vele amúgy semmi rosszat csinálni, és nagyon vigyázok rá. sosem bántottam vagy ilyesmi.
2009. jún. 11. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
A tengerimalac ösztönből ilyen,hogy menekül.A természetben nem tud mivel védekezni,csak menekül.Nekem is van egy malackám,már 3 éve,és ő is pont ezt csinálja.Menekül,de mikor simogatom hozzámbújik,lefekszik a kezmben,purrog.Ha pedig leülök a földre,és leteszem őt is,akkor a karomba rohan.Szerintem ő is szeret téged,és bízik benned.A menekülés malackás dolog.
2009. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Első válaszoló vagyok. Nekem az első malacom több mint egy éve van meg a második pedig fél éve.

2009. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi..remélem 1-2 év után az én malacom sem fog ennyire félni, mint a tiétek:)

2.válaszoló:ha az ölembe simogatom, akkor nekem is nyugodt és szereti, ha simogatom. de ha már leteszem a földre, akkor már rögtön elszalad. ha már több idő eltelik(1-2 év), akkor ha leteszem én is a földre, akkor a karomba rohan?:)

2009. jún. 11. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém csak akkor szalad a karomba,ha valamitől megijed.

És ma volt az első alkalom,hogy nyüszögött,és csimpaszkodott a ketrec oldalán,hogy vegyem ki.

Lassú folyamat,türelmesnek kell lenni nagyon,de kárpótolja a sok harapást-rúgást,amit pl.én kaptam,amit átéltem ettől a kisördögtől.

10hónapja van nálam.

2009. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!