Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor fog előbújni?

Mikor fog előbújni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk egy tengerimalacot. Azóta a kisházában van, és csak néha dugja elő a fejét, akkor is villámgyorsan viszahúzza, pedig meg se mozdulunk. Gondolom ez azért van, mert még nem szokott meg nálunk. Mikor fog előjönni? Mennyi idő, amíg megszokja az új környezetet? Egyébként ahol vettük, azt mondták, hogy ő a legbátrabb malac, tehát nem ilyen kis félénk...

2012. márc. 25. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

kellene mellé egy társ!akkor sokkal báttrabb lenne !

nem szabad őket egyedül tartani nagyon rossz nekik, gemon.hu ott olvasgass!!!

2012. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kajával kicsalogatni, és szép lassan közelíteni felé, hogy ne ijedjen meg a hirtelen feléje nyúló kéztől.Szép lassan emeld ki őt a terráriumból, és simogasd meg.
2012. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: A kisállat-kereskedésben azt mondák, hogy ha sokat foglalkozunk a malaccal, lehet egyedül is tartani.

Második válaszoló: Az a baj, hogy nem tudok benyúlni a házba, mert oda van rögzítve a ketrechez, és félek, hogy ezt zaklatásnak venné.

2012. márc. 25. 14:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Kereskedésben mindent mondanak...nekik csak az számít, hogy elvigyék az árut. A tengerimalac társas állat, többet kell tartani belőle. Egyedül magába fordul, teljesen depis lesz.
2012. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De nem csak ott mondták, hanem más tengerimalac-tulajok is...
2012. márc. 25. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

lehet hogy azt mondják de most komolyan gondolj bele, hogy naponta 4 órát foglalkozol vele az nagyon jó de a nap további 20 órájában mit csinál? UNATKOZIK!!

ha utána olvastál volna a témának tudnád, hogy nem szabad őket egyedül tartani!!!

a gemon.hu oldalon kellene egy picit olvasnod!

idézek: " E kedves kisemlősök szelídített változataiban is fennmaradt a társas ösztön, ha azt akarjuk, hogy tengerimalacunk jól érezze magát, vegyünk mellé társat. Gyakran halljuk, hogy az egyedül tartott tengerimalac hamar megszelídül, egymaga is jól megvan. Aki ezt állítja, valószínűleg a saját érdekeit tartja szem előtt, még a külön ketrecben, de egymás mellett tartott tengerimalacok is jobban elvannak, mint az egyedül élők. Érezhetik egymás szagát, hallhatják egymás hangját, fontos, hogy saját fajtájukkal olfaktív és auditív kontaktusban maradjanak."

" Miért jó két vagy több tengerimalacot tartani? Néhány érv:

a kölcsönös viszony (interakció) pozitívan hat egészségükre, egymást hallják, szaglásszák, sajátos hangokkal, testi jelekkel kommunikálnak, emocionális állapotukat mindez serkenti;

általában jobb az étvágyuk, kiegyensúlyozottabb az étrendjük (ha egyikük olyan élelmet fogyaszt, amit a másik eddig valamilyen ok miatt nem evett, az előbbi példáját a „válogatós” vagy az adott eleséget nem ismerő malac is követni fogja, így étrendje változatosabb lesz);

egymással játszanak, egymást követik, vidámabban járkálnak, szaladgálnak stb.;"

nahh látod??!!

2012. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Norina86 ***** válasza:

Először is ki kellene venned a házat legalább 3-4 hétig. (Biztosan lecsatolható a ketrecről.) Tegyél a keztec felére egy nagy törölközőt helyette, hogy árnyékoljon. Az árnyék biztonságot ad neki, és jobban mer majd mozogni.

Minden malac az első pár napban alig mer mozdulni, mert zsákmányállatok és nagyon félnek a környezetváltozástól.

Sokkal jobb lenne, ha lenne egy azonos nemű társa. Ketten bátrabban és kommunikatívabbak lennének veled is. A gemon oldal nagyon jó, ajánlom figyelmedbe. És azoknak a tanácsát is ,akik már évek óta tartanak malacot.

(Ugyanis az állatkereskedőnek nem kell letennie vizsgát, hogy ért az állatfajtákhoz, anélkül is árulhat mindenféle állatot, és naponta csak pár órát van egyszerre több fajta állattal, így sokszor nem értenek hozzájuk.)

2012. márc. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A házáról annyit, hogy ha gyári, akkor biztos ki lehet könnyen venni, hiszen pár naponta takarítani kell. Ha nem, akkor alakítsd át valahogy kivehetősre.

Szerintem csak meg van szeppenve, kajával csalogasd elő. Ne dugd be a házába, csak valami friss zöldséget a házon kívül tegyél le neki.


Beszélj hozzá, hadd szokja a hangodat.


Az állatkereskedésben külön tartják a fiú malacokat és a lánymalacokat, de általában nem egyedül. És ennek nem az az oka, hogy nincs elég ketrec. Imádják egymás társaságát. Ha valamelyik malac a kereskedésben egyedül van, az azért lehet, mert vagy szülni fog, vagy "verekedős". A verekedős malac az emberrel ugyanolyan barátságos.


Vegyél egy párt a malacnak. Ha nem akarsz szaporulatot, akkor fiú mellé fiút, lány mellé lányt vegyél, el lesznek egy ketrecben. Ha fiú mellé lányt veszel(vagy fordítva), lehetőleg egy másik kereskedésből(!), akkor külön ketrec dukál. De legalább "beszélgetni" tudnak egymással. Sokan ivartalanítják a fiú malacot, ekkor bárhova be lehet tenni, de én erre még soha gondoltam (lehet azért mert én is férfi vagyok). Ha kiveszed a malacokat időnként, soha ne vedd ki a fiú és a lányt egyszerre, mert 3 másodperc és gondolkodhatsz a ketrecbővítésen.

2012. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs! Az előzőhöz: ...soha nem is gondoltam...
2012. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, és tényleg kéne neki egy társ! Tegnap egyébként rájöttem, hogyan vehetem le a házat, le is vettem, így nem volt hova bújnia, előszőr csak körözött össze-vissza, utána viszont megnyugodott, és simogatni is engedte magát!:)
2012. márc. 26. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!