Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha tudom a fogantatás napját,...

Ha tudom a fogantatás napját, akkor biztos lehetek benne, hogy a 266. napon fog előbújni a babám?

Figyelt kérdés

Igazából nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor fog jönni, mert tudom, hogy mikor fogant a pici, és mintakislányként is fejlődik...a terhesség legelejétől kezdve csak egy dátumom van, sosem változtatták a kiírás időpontját, mert mindig a korának megfelelő méretű volt.

Szombatra vagyok kiírva, és kíváncsi vagyok, hogy aki hozzám hasonlóan mérte a hőjét, vagy kizárásos alapon tudja melyik nap fogant a picúr, annak pontosan érkezett-e?


2010. szept. 7. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy nem. Nem tudom a pontos számokat de a babák elenyészően kis száma születik csak pontosan a kírás napján. Teljesen pontosan szerintem nem is lehet tudni, hogy mikor fogant, max. sejteni lehet. hogy mikor, és vagy akkor vagy egy fél nappal később. Az én 24-25 napos ciklusaim miatt gyerekeim a közép időhöz képest valószínűleg jó pár nappal hamarabb fogantak és ennek ellenére túl hordtam mind a kettőt. Nem vágták a gyerekeim a centit, hogy mikor telik le a 266 nap... Nagyanyáink régen azt mondták, hogy akkor születik meg a baba ha megérik a körme. Tudtommal a mai napig nincs arra egyértelmű válasza a tudománynak, hogy mitől "érik meg a baba körme", magyarul pontosan mi az ami beindítja a szülést.
2010. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt 100%-osan nem tudhatod. Lehet pl, hogy csak akkor voltatok együtt, de sokminden befolyásolhatja a fogantatást. A spermium akár 2-3napig is életképes. Igaza van az első válaszolónak. Csak nagyon kevés esetben születik a baba a kiírt napon.
2010. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam, de nekem 4 nappal később jött. Nekem sem változtattak sosem a dátumon:) A terhesség idejét tudósok határozzák meg, nem a babák, megfigyelések alapján. Ettől még a gyerekek egyedileg döntik el, mikor van itt az ideje, hogy kibújjanak:) Vagyis lehet, hogy akkor szülsz, de lehet, hogy nem:)
2010. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elvileg ponosra kiírt napon a születendő babák, csak 5%-a bújik ki.Tehát nincs sok esélyed:)De szerintem nem lesz nagy baj, ha pár nappal, vagy előbb, vagy később jön:)
2010. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs sok esélyed rá. Én szinte órára tudom, hogy mikor fogant a pici. Soha nem változtatták a születés dátumát. (Egyébként az én szülinapomra voltunk kiírva). Aztán mégis 2 nappal a kiírt dátum előtt elfolyt a magzatvíz, és másnapra lett meg a baba.

Így nem sikerült a dupla szülinap! :))))

2010. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Tudom, hogy nagyon kevesen szülnek a kiírt időpontban. Na de már nem sokára kiderül.

2010. szept. 7. 21:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindkét fiamnál tudtam, hogy mikor fogantak.

Ehhez képest, nem akkor jöttek, amikor a nagykönyv szerint kellett volna.

Az elsőt 40+4 napon szültem, előtte próbálták indítani.

A másodikat 42+0 napon erőteljesen indították.

2010. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A babáknak csak az 5 %-a születik meg pont a kiírt napon.

Nekem 4 nappal jött előbb.

2010. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is tudtam. Nekem 3 nappal jött hamarabb. Kisfiu
2010. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A babák nem használnak naptárat.

Az én babámnak is lett volna 2hete még bent, de ő kijött.

Pedig tudom mikor hoztuk össze:)

2010. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!